– OGŁOSZENIA – 27.05.2018 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Published by carlos on

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu w naszym mieście obchody 58 rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich – walki o dom katolicki. Uroczysta Msza Święta z udziałem Prezydenta RP p. dr Andrzeja Dudy o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. Jadwigi.
  2. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, ok. 12.15 (po zakończeniu procesji) oraz o 18.30. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prace przygotowawcze rozpoczną się o godz. 6.00. Do sypania kwiatów zapraszamy wszystkie dziewczynki z parafii, w sposób szczególny te, które przystępowały w tym roku do pierwszej Komunii Świętej. Próby sypania kwiatów w poniedziałek i wtorek o 17.30 przy kościele. Prosimy o przyozdobienie mieszkań w emblematy eucharystyczne, o kwiaty ogrodowe dla dziewczynek, a także o nieparkowanie pojazdów na trasie procesji. Centralna procesja w mieście rozpocznie się o godz. 9.30 Mszą Świętą w kościele konkatedralnym pw. św. Jadwigi.
  3. Koncert z  cyklu "Zielonogórskie Uwielbienie" czyli śpiew i muzyka dla Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała, 31 maja o godz. 19.30 przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Organizatorzy wraz z zespołem Shema i chórem Tira il Vento serdecznie zapraszają dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnej radosnej modlitwy. Wydarzenie odbywa się pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego.
  4. W czwartek 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium w Otyniu są przeniesione na piątek 1 czerwca. W tym dniu zakończenie nabożeństw majowych. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe (do Najświętszego Serca Pana Jezusa).
  5. W związku z czwartkową Uroczystością Bożego Ciała w tym dniu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

1. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
    2. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30 do Mszy św.
    3. w piątek odwiedziny chorych – od godz. 9.00.
    4. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 7:30 (w kaplicy)
    5. w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 – zmiana tajemnic różańca Rodzice za dzieci
  7. W sobotę 2 czerwca 21 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Również w sobotę o godz. 18.00 w parafii pw. Ducha Świętego Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę poprowadzi lider wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic – Marcin Zieliński.
  8. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 rocznica I Komunii Świętej, a także rozpoczęcie festynu dla rodzin. Potrwa on do godz. 18.00.
  9. W dniach 22 i 23 czerwca na placu przy naszym kościele odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne – Strefa Mocy. W związku z tym prosimy o zgłaszanie się do zakrystii osób, które w dniach 21-24 czerwca mogłyby wyżywić i przenocować jedną bądź kilka osób. Potrzebujemy miejsc dla 26 osób.
  10. W dniach 8-10.06 odbędą się II Zielonogórskie Warsztaty liturgiczno-muzyczne, które poprowadzi znakomity muzyk Hubert Kowalski, znany z Hymnu Światowych Dni Młodych Kraków 2016. Zgłoszenia dostępne są na stronie www.wlm.zgora.pl do 30.05. Więcej informacji na plakacie i Facebooku. 10 czerwca o godz. 19.30 w kościele p.w. Św. Urbana I odbędzie się koncert, który zwieńczy trzydniowa pracę oraz tegoroczny Festiwal Życia.
  11. W dniach 22-24.06 organizowany jest kurs Filip przy parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
  12. Dziś można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
  13. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.30.
  15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 27.05.2018

Categories: