– OGŁOSZENIA – 28.04.2019 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, nasz parafialny odpust.
  2. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12.30 pod przewodnictwem J.M. ks. dr Marcina Puziaka, rektora Wyższego seminarium Duchownego w Bydgoszczy.
  3. O godzinie 15.00 odprawiona zostanie uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej chór Beati Cantores z Głogowa pod batutą Barbary Walendziak wykona Oratorium o Bożym Miłosierdziu.
  4. Pamiętajmy, iż sam Pan Jezus mówił do s. Faustyny:
    • o Niedzieli Miłosierdzia: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżają do źródła miłosierdzia mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz.699)
    • o Godzinie Miłosierdzia: W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość (Dz.1572)
  5. Dziś przypada również Święto Patronalne Caritas, które rozpoczyna 75 Tydzień Miłosierdzia Bożego  pod hasłem Miłosierni miłosierdzia dostąpią. Zbiórka do puszek na cele Caritas naszej diecezji. Po Mszach Świętych o 9.30 i 11.00 czynna kawiarenka parafialna obsługiwana dziś przez Parafialny Zespół Caritas.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
    • Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie majowym.
    • Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
    • Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00.
    • zmianę tajemnic Żywego Różańca Rodzice za dzieci w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
  7. Odwiedzanie chorych w następnym tygodniu.
  8. W poniedziałek 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
  9. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  10. W środę 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. Wzorem lat poprzednich w naszej parafii będą one odprawiane w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 18.00.
  11. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego kraju. Msze Święte o 9.30, 11.00 oraz 18.30.
  12. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Można zabrać darmowy numer czasopisma Dobre Nowiny.
  13. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
  14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 28.04.2019