-OGŁOSZENIA – 29.03.2020 – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Prosimy o przestrzeganie zasad i ograniczeń związanych z wprowadzonym stanem epidemii ustalonych przez Władze Państwowe i Konferencję Episkopatu Polski. Maksymalna liczba osób w czasie Mszy Świętej może wynosić 5 (pierwszeństwo mają te osoby, które zamówiły intencję danej Mszy). Msze św. poranne od środy do soboty w ciągu tygodnia o godz. 9.30, wieczorne normalnie o 18.00 w kościele. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami Świętymi. Można tez umawiać się na spowiedź świętą przez telefon. Kaplica w ciągu dnia jest otwarta.
 2. Przypominamy o Komunii św. duchowej dla osób, które są w łasce uświecającej, a pozostają w domu.
 3. Prosimy o zainteresowanie się ludźmi starszymi, którzy mieszkają w sąsiedztwie. Być może potrzebują pomocy w zakupach bądź załatwieniu innych ważnych spraw.
 4. Codziennie o godz. 20.30 prosimy o odmawianie modlitwy różańcowej w domu, w intencji Służby Zdrowia, chorych, zmarłych.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 10.00-22.00 w kaplicy.
 6. Część naszego duszpasterstwa parafialnego przeniosła się do internetu. Codziennie o 12.00 odmawiana jest modlitwa Anioł Pański poprzedzona rozważaniem maryjnym autorstwa św. Jana Pawła II. W dni powszednie o godz. 17.00 transmitowana jest Msza Święta z wewnętrznej kaplicy na plebanii, zaś w dzisiejszą niedzielę o 10.30. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek będzie transmitowana o godz. 19.00. Linki do transmisji można znaleźć na stronie parafialnej.
 7. Wielkopostne rekolekcje diecezjalne rozpoczną się jutro o 19.00. Potrwają do środy. Będą transmitowane przez TVP 3 oraz Radio Zachód.
 8. Odwiedzanie chorych możliwe jest tylko na wyraźne ich życzenie i po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.
 9. Twoja wielkopostna jałmużna 2020 może trafić na konto PZC Parafialny Zespół Caritas nr 53 1020 5402 0000 0602 0120 8693. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli przygotować paczki świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących.
 10. Przypominamy, że spotkania wszystkich grup parafialnych są odwołane.
 11. Kancelaria parafialna nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt po Mszach Świętych.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Od bieżącej niedzieli na czas epidemii nie będzie prowadzona dystrybucja Gościa Niedzielnego. Zachęcamy wszystkich chętnych do indywidualnej prenumeraty – tak, by czasopismo nie upadło. Więcej danych na stronie parafii.
 13. Za wszelkie złożone ofiary/przelewy składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 29.03.2020