Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. We wtorek o 17.00 Msza Święta z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. We środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego). Jednocześnie jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętych, jak w niedzielę z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Jest to święto nakazane, brak uczestnictwa w Eucharystii w tym dniu skutkuje grzechem ciężkim.
 3. W bieżącym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjęcie kapłana jest publicznym wyznanie wiary, a zarazem wyrazem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy postarajmy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół należy nakryć białym obrusem, postawić na nim Pismo Święte, krzyżyk, zapalone świece oraz wodę święconą (w miarę możliwości z kropidłem). Dzieci i młodzież proszone są o przygotowanie zeszytów/ćwiczeń do religii. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, w soboty  o 13.00.
 4. Wstępny plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco (zostanie on potwierdzony w dniu 1.01.2020):
  • czwartek 2.01: os. Śląskie 8, 9, 12 oraz 21,22,23,24
  • piątek 3.01: os. Śląskie 7, 10 i 11
  • sobota 4.01: os. Śląskie 5 a-l oraz 6
 5. Na czas kolędy zmienia się organizacja celebracji liturgicznych w ciągu tygodnia. Msze Święte w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) sprawowane będą o godz. 9.00 (w kaplicy). Dodatkowo w sobotę o 18.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Natomiast adoracja całodzienna odbywać się będzie w każdy czwartek od godz. 9.30 do 22.00.
 6. Zmianie ulegają również godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w piątek od godziny 10.00 do 11.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
  • odwiedziny chorych: ks. Piotr w piątek od 9.00, ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi po zakończeniu kolędy, pod koniec stycznia
  • Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem wynagradzającym i medytacją w sobotę o godz. 9:00
  • w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca Rodzice za Dzieci
 8. Na miesiąc styczeń nowa Parafialna Intencja Modlitewna brzmi: W intencji Rodziców Dzieci I-Komunijnych
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 10. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 29.12.2019