Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela Zwykła

 

 1. W środę 6.03 Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy o obowiązku zachowania postu ścisłego przez wszystkich wiernych w wieku 18-60 lat. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów. Dobrą praktyką jest wybranie postanowienia wielkopostnego – dotyczącego zmian w życiu duchowym.
 2. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na rozpoczęcie peregrynacji obrazu św. Józefa w czwartek 7.03 wszystkich mężczyzn (szczególnie tych, którzy mają możliwość przeorganizowania sobie czasu pracy). Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu w zakrystii.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30.
 4. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 17.30. W ten piątek zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski zostanie odprawiona w intencji wynagradzającej za grzechy wykorzystania osób małoletnich przez niektórych duchownych.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę o 17.45
 6. Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu w następującym porządku:
  • Przyjaciele Paradyża – w czwartek – po wieczornej Mszy Świętej
 7. W przyszłą sobotę po wieczornej Mszy Świętej nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych – cykl A
 8. Wzorem lat ubiegłych, Parafialny Zespół Caritas przystąpił do ogólnopolskiej Akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja ta polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek. Skarbonkę można pobrać już od środy popielcowej , a w niedzielę palmową przynieść do kościoła.
 9. Szkoła Ewangelizacji Świętego Andrzeja pod opieką Ks. Roberta Patro organizuje Kurs Nowe Życie w dniach 22-24 marca br., tj. (od piątku do niedzieli). Kurs skierowany jest do osób chcących pogłębić wiare, odnowić lub rozpocząć relacje z Bogiem. Miejsce kursu: parafia pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie (Zapisy po Mszach św. w zakrystii kościoła pw. św. Stanisława Kostki, pod numerem tel. 692 722 167 lub mailowo pod adresem zycie@onet.com.pl)
 10. Po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00 czynna kawiarenka parafialna. Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu kawiarenka będzie czynna – jednakże nie będą dostępne ciasta.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 13. Osoby, które zaprenumerowały czasopismo Słowo wśród nas mogą odebrać pierwszy numer w zakrystii.
 14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbiórka na fundusz grzewczy.

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 3.03.2019