– OGŁOSZENIA – 3.12.2017 – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

 

 1. Dziś I niedziela Adwentu. Rozpoczął się nowy rok liturgiczny.
 2. dziękuję ks. kan. dr Dariuszowi Orłowskiemu i jego parafianom za dzisiejszą posługę i świadectwa w naszej parafii. Zapisy do komórek parafialnych prowadzimy od dzisiejszej niedzieli po Mszach Świętych w zakrystii.
 3. Msze Święte roratnie w naszej parafii codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 18.00. W środę i piątek zapraszamy szczególnie dzieci.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w związku z tym zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Po adoracji spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 5. Spotkanie dla dziewcząt przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grupy młodszej w poniedziałek o godz. 19.00, zaś z grupy starszej w piątek o godz. 19.00
 6. Od 17 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje. Poprowadzi je ks. Waldemar Grzyb.
 7. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej parafii o godzinie 8.00, 16.30 i 18.00. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 z poświęceniem medalików i książeczek zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.
 8. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
 9. Od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego  Dzieła Pomocy Dzieciom 2017 koszt dużej świecy 13 zł , małej 6 zł. Zachęcamy do zakupu świec, niech ta symboliczna świeczka zabłyśnie na każdym wigilijnym stole.
 10. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas 06.12.2017 r.  w środę po mszy św.
 11. Jak co roku organizowana jest ogólnopolska akcja Caritas- Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności Tak Pomagam , w dniach 08-09 grudnia nasz PZC i SKC będzie zbierał żywność w sklepach Biedronka w naszej parafii, a 10 grudnia można również przynieść paczkę do kościoła po każdej mszy św. Z góry dziękujemy za zaangażowanie się naszych parafian w tę akcję. Paczki dla potrzebujących będą wydawane w dniu 14.12.2017 w salce pod plebanią w godz 16.00 do 18.00 .
 12. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych i sympatyków.
 13. W najbliższą niedzielę tj. 10 grudnia w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze podczas Mszy św. o godz. 12.00 dokona się uroczysta forma zakończenia dziewięciomiesięcznej modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dzieło krucjaty modlitewnej.
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 15. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki.
 16. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Egzorcysta.
 17. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Proboszcz       

  ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 3.12.2017