– OGŁOSZENIA – 30.12.2018 – Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny.
 2. Jutro o 17.00 Msza Święta z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie roku kalendarzowego.
 3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego). Jednocześnie jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętych, jak w niedzielę z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Jest to święto nakazane, brak uczestnictwa w Eucharystii w tym dniu skutkuje grzechem ciężkim.
 4. W bieżącym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjęcie kapłana jest publicznym wyznanie wiary, a zarazem wyrazem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy postarajmy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół należy nakryć białym obrusem, postawić na nim Pismo Święte, krzyżyk, zapalone świece oraz wodę święconą (w miarę możliwości z kropidłem). Dzieci i młodzież proszone są o przygotowanie zeszytów/ćwiczeń do religii. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, w soboty zazwyczaj o 13.00.
 5. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
  1. środa 2.01: os. Pomorskie 26,27, 43-30, Śląskie 21, Raculka, Polanka
  1. czwartek 3.01: os. Pomorskie 18ab, 19b, 21, 22, 23, 25
  1. piątek 4.01: os. Pomorskie 1ab, 14, 16, 17gh, 19a
  1. sobota 5.01: os. Pomorskie 1c, 2e, 15, 17
 6. Na czas kolędy zmienia się organizacja celebracji liturgicznych w ciągu tygodnia. Msze Święte w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) sprawowane będą o godz. 9.00 (w kaplicy). Dodatkowo w sobotę o 18.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 9.00.
 7. Zmianie ulegają również godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 10.00 do 11.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
  1. a. odwiedziny chorych: ks. Piotr w piątek od 9.00, ks. Łukasz w sobotę od 10.00. Ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi po zakończeniu kolędy
  2. b. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem wynagradzającym i medytacją w sobotę o godz. 9.00
  3. c. w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca Rodzice za Dzieci
 9. Lubuski Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze rozpocznie się w uroczystość Objawienia Pańskiego 6. stycznia 2019 r. Mszą św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Orszak wyruszy ok. godz. 13.30. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście miasta. Przed Mszą i rozpoczęciem Orszaku rozdawane będą uczestnikom korony (organizatorzy zachęcają także do zrobienia własnych koron).
 10. Koncert z cyklu „Zielonogórskie Kolędowanie” odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. o godz. 19.30 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek zapraszają soliści, chór Tira il Vento oraz zespół Shema, a także organizatorzy: Europejskie Centrum Wolontariatu, Wspólnota Oikos Berit i Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Tadeusz Lityński. Wstęp wolny.
 11. Na miesiąc styczeń nowa Parafialna Intencja Modlitewna brzmi: O owoce kursu Alpha
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 13. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Proboszcz 
    ks. Paweł Łobaczewski

                                                                                           

Zielona Góra, 30.12.2018