-OGŁOSZENIA – 31.05.2020 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś kończy się Okres Wielkanocny. Czas przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli.
  2. Z dniem 1 czerwca Biskup Zielonogórsko-Gorzowski znosi dyspensę dotycząca uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. W związku z tym od przyszłej niedzieli z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej będą zwolnione osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy Świętej.
  3. Dziś o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw majowych. Od poniedziałku rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe poświęcone czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty są one odprawiane po wieczornej Mszy Świętej, zaś w niedziele o godz. 18.00.
  4. W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła.
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 12.30 Mszę Świętą Prymicyjną w naszym kościele odprawi ks. Łukasz Bajcar, pochodzący ze Szprotawy. Serdecznie zapraszamy.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
    • Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym.
    • Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00 i adorację Najśw. Sakramentu do godz. 18.00
    • Spowiedź Święta w piątek od godz. 16.30 do Mszy Świętej wieczornej
    • Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 9:30.
    • zmianę tajemnic Żywego Różańca Rodzice za dzieci w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
  8. Odwiedzanie chorych w dalszym ciągu możliwe jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu.
  9. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Do odebrania jest nowy numer (na lipiec) czasopisma Słowo wśród nas
  10. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę w godz. 16.30-17.30.
  11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś po Mszach Świętych zbiórka na Grono Wspierających Ubogich.

Zielona Góra, 31.05.2020