Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. Dziś zakończenie nabożeństw majowych o godz. 18.00. Jutro rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych poświęcone czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie będą one odprawiane po wieczornej Mszy Świętej, zaś w niedzielę o godz. 18.00.

  2. Z dniem jutrzejszym ks. dr Łukasz Marczak będący mieszkańcem DKE i pełniący obowiązki kapelana Bp Seniora podejmuje obowiązki wikariusza w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie. Bardzo dziękujemy ks. Łukaszowi za dotychczasową pomoc i posługę w naszej parafii i życzymy wielu Bożych łask na nadchodzący czas.

  3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.30 uroczyste rozpoczęcie peregrynacji domowej obrazu NMP z Guadalupe. Osoby z sektora I-go mogą cały czas zapisywać się u lidera – p. Katarzyny Florek – tel. 505656502.

  4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, ok. 12.15 (po zakończeniu procesji) oraz o 18.30. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prace przygotowawcze rozpoczną się o godz. 6.00. Na tę godzinę zapraszamy do pomocy mężczyzn chętnych do montażu ołtarzy. Do sypania kwiatów zapraszamy wszystkie dziewczynki z parafii, w sposób szczególny te, które przystępowały w ostatnim roku do pierwszej Komunii Świętej. Próby sypania kwiatów we wtorek i środę o 17.30 przy kościele. Prosimy o przyozdobienie mieszkań w emblematy eucharystyczne, o kwiaty ogrodowe dla dziewczynek (od poniedziałku do końca Oktawy), a także o nieparkowanie pojazdów na trasie procesji.

  5. W czwartek nie będzie cąłodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 będzie połączone z modlitwą w intencji o powołania.

  6. Od piątku po Mszach Świętych wieczornych – procesje w Oktawie Bożego Ciała.

  7. Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od godziny 17.00.

  8. Centralna procesja Bożego Ciała w Zielonej Górze rozpocznie się Mszą Świętą w konkatedrze św. Jadwigi o godz. 9.30. Procesja przejdzie do parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

  9. W tym tygodniu spotkania następujących grup i wspólnot:

    1. we wtorek po wieczornej Mszy Świętej – spotkanie modlitewne wspólnoty Wieczernik (Odnowa charyzmatyczna)

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

    1. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00

    2. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 17:00 do Mszy św.

    3. odwiedziny chorych: ks. proboszcz – piątek od godz. 10.00, ks. Łukasz – poniedziałek 1 czerwca od godz. 10.00

    4. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszą św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem wynagradzającym i medytacją w sobotę o godz. 10.00

  1. W dniach 24-28 sierpnia br. organizujemy w Domu Rekolekcyjnym w Łagowie wspólny wyjazd wypoczynkowo-formacyjny pod nazwą Parafia Summer. Koszt uczestnictwa (nocleg i posiłki) to 600 PLN. Serdecznie zapraszamy zarówno członków wspólnot, jak i wszystkich parafian. Zapisy w zakrystii.

  2. Dziś czynna jest kawiarenka parafialna po Mszach Świętych o 9.30 i 11.00.

  3. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

  4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.30 do 17.00. W piątek nieczynna.

  5. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Proboszcz

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 31.05.2026