Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła

 

 1. Trwa miesiąc różańcowy. Dziś nabożeństwo różańcowe o 17.45, w tygodniu o 17.20. W środę i piątek nabożeństwa różańcowe dla dzieci o 16.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca w gronie rodzinnym.
 2. W tym tygodniu spotykają się wspólnoty:
  • we wtorek o 17.00 – Bractwo Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące
  • we wtorek po wieczornej Mszy Świętej – spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym
  • w czwartek – Mszą Św. o 18.00  rozpoczyna swoje spotkanie Akcja Katolicka
 3. W zeszłą środę rozpoczął się w naszej parafii kurs Alpha. Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do uformowanej już grupy. Spotkania potrwają do połowy grudnia (w każdą środę o 19.00).
 4. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że “z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. […] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. […] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. […] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”.
 5. W odpowiedzi na tę zachętę w najbliższy piątek 11 października w naszym kościele parafialnym będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny. Nasza modlitwa będzie miała następujący przebieg: Nabożeństwo różańcowe o 17.20, Msza Święta o godz. 18.00, następnie do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.
 6. Zapraszamy małżeństwa do udziału w rocznej formacji w ramach KANA WELCOME prowadzonej w Zielonej Górze przez katolicką wspólnotę Chemin Neuf. Jest to cykl 9 spotkań w ciągu roku szkolnego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w małych grupach po 3-4 małżeństwa. Spotkanie otwarte dla małżeństw zainteresowanych Kaną Welcome: „Dlaczego warto poświęcić czas swemu małżeństwu?” Niedziela 13 października 2019 r. godz. 16.00 – parafia na Jędrzychowie.
 7. W zakrystii prowadzimy zapisy na wyjazd do Paradyża na nabożeństwo Akatystu ku czci NMP. Wyjazd w sobotę o godz. 19.00 spod kościoła.
 8. Konferencja przedchrzcielna cykl A – w sobotę 12.10 o godz. 19.00
 9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i w piątek w godz. 16.30-17.30.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny Do nabycia są kalendarze diecezjalne. Do nabycia są bardzo piękne kalendarze parafialne (w cenie 20 złotych). Oprócz tego nabyć można kalendarze diecezjalne: duży za 7 złotych, a mały (jednokartkowy) za 2 złote.
 11. Po Mszach Świętych o 9.30 i 11.00 czynna będzie kawiarenka parafialna.
 12. Za tydzień Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 13. Ze stolików w kościele pobrać już można kartki wypominkowe.
 14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                                                                                                                                   Proboszcz

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 6.10.2019