– OGŁOSZENIA – 7.04.2019 – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne potrwają w naszej parafii do środy. Msze Święte z nauką codziennie o godz. 9.00 i 19.00. Spowiedź Święta w środę rano: od godz. 8.30 i od 16.30. Zachęcajmy wszystkich domowników do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.
 2. We wtorek w naszym dekanacie – w parafii Najświętszego Zbawiciela rozpocznie się nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego wydarzenia o godz. 18.30. Na tę Mszę Świętą zapraszamy wszystkich mężczyzn z naszej parafii (zamiast na Mszę Świętą z nauką rekolekcyjną). Szczegółowy program peregrynacji dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej
 3. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.20 dla dorosłych, zaś Gorzkie Żale w niedzielę o 17.45.
 4. We wtorek o 17.00 spotkanie Bractwa Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące.
 5. W czwartek o 19.00 odbędzie się przedostatnie już spotkanie dla uczestników Kursu Alpha. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w sobotę wieczorem. 
 6. Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci Pierwszokomunijnych będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 7. W piątek z naszej parafii wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 20.00. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu, zapraszamy w piątek na czuwanie, które w naszym kościele będzie trwało od 21.00 do północy. Warto skorzystać z takiego szczególnego momentu pokutnego.
 8. Trwa rozprowadzanie paschalików Wielkanocnego Dzieło Caritas w cenie 15 zł. Mały symboliczny paschalik obecny w domu ma przypominać o religijnym charakterze Świąt Wielkiej Nocy – obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w naszych domach.
 9. W przyszłą niedzielę można przynieść do kościoła swój dar, Skarbonkę Miłosierdzia – Jałmużnę Wielkanocną. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
 10. W środę 10 kwietnia przypada rocznica Katastrofy pod Smoleńskiem, zaś w sobotę 13 kwietnia rocznica Zbrodni Katyńskiej.
 11. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona w najbliższy wtorek 9 kwietnia o godz. 18.00 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze.
 12. Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze ZAPRASZA na wykład z teologii liturgii p.t.: Chrystologiczne ujęcie wielkoczwartkowej Ewangelii / jako przygotowanie do świadomego uczestnictwa w misterium Triduum Paschalnego. Wykład wygłosi: diakon Rafał Zbrożek dnia  11 kwietnia 2019r. /w czwartek/, o godz. 1800,  w sali KIK – budynek plebanii kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze przy ul. Chrobrego 8.
 13. Po Mszy Świętej o 9.30 i 11.00 czynna jest kawiarenka parafialna.
 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w piątek od godziny 16.30 do 17.30
 15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 07.04.2019