– OGŁOSZENIA – 8.04.2018 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, nasz parafialny odpust.
  2. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem J.E. bp prof. dr hab. Henryka Wejmana.
  3. O godzinie 15.00 odprawiona zostanie uroczysta Godzina Miłosierdzia Bożego.
  4. Pamiętajmy, iż sam Pan Jezus mówił do s. Faustyny:

1. o Niedzieli Miłosierdzia: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżają do źródła miłosierdzia mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz.699)
    2. o Godzinie Miłosierdzia: W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość (Dz.1572)
  5. Dziś przypada również Święto Patronalne Caritas, które rozpoczyna  74 Tydzień Miłosierdzia Bożego  pod hasłem Mocni w Duchu Świętym. Zbiórka do puszek na cele Caritas naszej diecezji.
  6. W przyszłą niedzielę można złożyć swój dar Grono Wspierających Ubogich.
  7. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  8. W poniedziałek o 19.00 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa żeńska.
  9. We wtorek o 17.00 w kaplicy spotkanie Bractwa Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące.
  10. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
  11. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza maturzystów do odwiedzenia seminarium w ramach projektu "Paradyż na weekend" . Więcej informacji zainteresowani znajdą na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
  12. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Egzorcysta.
  13. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w piątek od godziny 16.30 do 17.30.
  14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 8.04.2018