– OGŁOSZENIA – 8.09.2019 – XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek 9 września święto poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
  2. W najbliższą sobotę (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. W naszej parafii odbędzie się też czuwanie związane z wydarzeniem Polska pod Krzyżem. Porządek jest następujący:
    • 18.00 – Msza św. za Ojczyznę
    • 18.50 – procesja fatimska z różańcem wynagradzającym za grzechy Polaków (po osiedlu)
    • 20.15 – droga krzyżowa z prośbą o przymnożenie wiary wśród Rodaków (w kościele)
    • 21.00 – Apel maryjny z zawierzeniem Polski Niepokalanej (w kościele)
    • od 21.15 do 7.30 – nocna adoracja pokutna za profanacje w Polsce (w kaplicy)
    • 40 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu w intencji o pomnożenie wiary w naszym mieście
  3. Istnieje również możliwość wyjazdu na wydarzenie Polska pod Krzyżem do Włocławka i Rokitna. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt w zakrystii.
  4. W tym tygodniu spotykają się następujące grupy:
    • we wtorek o 17.00 Bractwo Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące
    • we wtorek po wieczornej Mszy Świętej Odnowa Charyzmatyczna
    • w czwartek po wieczornej Mszy Świętej Akcja Katolicka
  5. Od 2 października rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Alpha. To wielka okazja do tego, by pogłębić swoją wiarę i wzmocnić relację z Panem Bogiem. Zapisy w zakrystii.
  6. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do środy Msze Święte odbywać się będą w kaplicy. Jest to związane z wymianą okien, która będzie przeprowadzana w tych dniach.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
  9. Po Mszach Świętych o 9.30 i 11.00 czynna będzie kawiarenka parafialna.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Do nabycia są kalendarze diecezjalne. Duży kalendarz można nabyć za 7 złotych, a mały (jednokartkowy) za 2 złote. Jednocześnie informujemy, że w przygotowaniu jest kalendarz parafialny.
  11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Fundusz Remontowy. Natomiast po mszach świętych zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 8.09.2019