– OGŁOSZENIA- 8.12.2019 – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W naszej parafii gościmy Siostrę Tatianę z Kazachstanu. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na ten cel. Jednocześnie po Mszy Świętej zbiórka na Fundusz Grzewczy.
 2. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami-seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 3. Msze Święte roratnie w naszej parafii codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel o godz. 18.00. W środę i piątek zapraszamy szczególnie dzieci.
 4. W naszej parafii w tym tygodniu spotkania następujących grup:
  • we wtorek o 17.00 – spotkanie Bractwa Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące
  • we wtorek – po Mszy Św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
  • w środę o 19.00 – na plebanii – spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania
  • w czwartek – Mszą Świętą wieczorną – rozpoczyna się spotkanie Akcji Katolickiej
  • również w czwartek – spotkanie Faustinum.
  • w sobotę – Krąg Biblijny dla dzieci – o godz. 12.30.
 5. Po każdej Mszy Świętej rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy to 13 zł, a małej to 6 zł.
 6. Paczki dla potrzebujących będą wydawane w dniu 10.12.2018 (wt) w salce pod plebanią w godz. 16.00-18.00.
 7. Obchody kolejnej, 38-ej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w piątek o godz. 18.30 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.
 8. Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza na wykład  z teologii liturgii p.t.: Papież Franciszek i jego droga eklezjalna – jak prowadzi Kościół współczesny. Wykład wygłosi ks. kan. Robert Patro w dniu  10 grudnia 2018r. /wtorek/, o godz. 18.00, w sali KIK – budynek plebanii kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela.
 9. W odpowiedzi na apel jaki przedstawił bp Wiesław Śmigiel Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP zachęcamy wszystkie wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do trwania w nieustannej modlitwie w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli krucjatę modlitewną Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziękujemy za ich modlitewne wsparcie i dziś tak bardzo potrzebne świadectwo obrony życia. W III Niedzielę Adwentu pragniemy dziękować za każde uratowane przez modlitwę istnienie. Zapraszamy do modlitewnej wdzięczności podczas Eucharystii odprawionej w parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze o godz. 12.00.
 10. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza wszystkich pracowników oświaty na wieczór adwentowy w środę 11 grudnia do kościoła Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Od godz. 17.00 w dolnym kościele konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, o 18.30. Msza św. w kościele górnym i spotkanie przy herbacie na plebani.
 11. Nauka przedchrzcielna (cykl A) w przyszłą sobotę o 19.00 na plebanii.
 12. Do nabycia są jeszcze kalendarze parafialne i diecezjalne na przyszły rok.
 13. Kawiarenka parafialna czynna dziś po Mszach Świętych o 9.30 i 11.00.
 14. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Miłujcie się.
 15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 8.12.2019