– OGŁOSZENIA -17.12.2017 – III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

1. Dziś III niedziela Adwentu (Gaudete) i dzień solidarności z kapłanami-seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy. Msze Święte w dni powszednie o godz. 9.00 i 18.30. We wtorek Msza wieczorna będzie jednocześnie Mszą Świętą o uzdrowienie. W środę dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji. Spowiedź Święta rano od godziny 8.30 i popołudniu od godziny 16.30. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi świętej w czasie rekolekcji. Spowiedź Święta w przyszła niedzielę jest zarezerwowana tylko dla osób przyjeżdżających z zagranicy.
  3. W przyszłą niedzielę IV niedziela Adwentu i Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30. Pasterki o 21.00 i 23.00.
  4. Msze Święte roratnie w naszej parafii codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel o godz. 18.30, a czwartek i piątek o 18.00.  W środę i piątek zapraszamy szczególnie dzieci.
  5. W czwartek spotkanie grupy Faustinum. Rozpocznie się ono wieczorną Mszą Świętą.
  6. Po każdej Mszy Świętej przy bocznym wyjściu z kościoła można zapisać się do udziału w małych grupach parafialnych – tzw. komórkach. Zapisy są także możliwe przez internet.
  7. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się po Nowym Roku. Nie potrzeba składać zaproszeń.
  8. Harcerze z ZHP w ramach akcji Twórcy Dziecięcych Marzeń prowadzą dziś przy wyjściu z kościoła kiermasz świąteczny.
  9. Po każdej Mszy Świętej rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom. Do nabycia są również kalendarze diecezjalne na przyszły rok.
  10. Po Mszach Świętych można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
  11. Od przyszłej niedzieli rusza coroczna akcja Pieluszka dla Maluszka do wystawionego kosza będzie można przynieść rzeczy niezbędne dla niemowląt.
  12. Ministranci naszej parafii w turnieju dekanalnym w piłkę nożną w kategorii Junior Młodszy zajęli pierwsze miejsce, a w kategorii Młodzik czwarte miejsce. Gratulacje!
  13. W naszej parafii została powołana Parafialna Rada Ekonomiczna w składzie: Zbigniew Gaweł, Barbara Jabłońska i Piotr Kirziejonek. Na moją prośbę Rada zajmie się m.in. prowadzeniem funduszu grzewczego. Celem zapewnienia niedzielnego lepszego ogrzewania kościoła na zimę chcielibyśmy utworzyć oddzielny fundusz na którym gromadzone będą środki na ten cel. W związku z tym PRE będzie organizować zbiórki do puszek w każdą 2 niedzielę miesiąca i prowadzić fundusz.  Pozwoli to na przejrzyste zapewnienie finansowania ogrzewania kościoła w niedzielę. Na fundusz będą też przekazywane  środki z prowadzenia kawiarenki parafialnej. Dotychczasowa suma to 2300 zł.
  14. Dziś po Mszach Świętych o 9.30 i 11.00 czynna jest kawiarenka parafialna.
  15. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek w godz. 16.30-17.30.
  16.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
  17. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 17.12.2017