Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

 

 1. W tym tygodniu  w piątek przypada święto – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 2. Dziś niedziela synodalna. W dniu 3 października (wtorek) po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo synodalne i spotkanie Rady Parafialnej.
 3. W tym tygodniu na plebanii będą się odbywać zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. We wtorek o 19.00 zapraszamy uczniów wraz z rodzicami z klasy 7D, w środę z klas 7Ci i 7A, a w czwartek z gimnazjum oraz 7B.
 4. W czwartek – 28.09 – w inicjatywie Koronka Na Ulicach Miast Świata bierze udział 15 zielonogórskich parafii, w tym nasza. Miejscem naszej modlitwy będzie plac przy sklepie Biedronka, niedaleko kościoła.
 5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotyka się Odnowa Charyzmatyczna.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.30 śpiewać będzie Chór Kościelny z parafii pw. św. Macieja Apostoła w Berlinie. W związku z tym kawiarenka parafialna będzie nieczynna. Chętnych, którzy chcieliby pomóc ugościć nam chór prosimy o przynoszenie ciast do niedzieli do godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańca – Róże Rodzice za Dzieci
 9. Prowadzimy zapisy na pielgrzymkę do Rokitna w sobotę 7.10.2017. Koszt to 20 PLN.
 10. Dziś można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
 11. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 wolontariusze PZC i Szkolnego Koła Caritas w darach ołtarza symbolicznie poniosą  kosze z kromkami chleba , a po mszy rozdanie  wiernym kromek chleba jako symbol pomocy ludziom biednym i niedożywionym.
 12. Dziś odbywa się  druga zbiorka na wózek rehabilitacyjny dla naszego parafianina pana Kamila Stach, ponieważ po zdobyciu wszystkich możliwych dotacji brakuje nam 2500 zł . W pierwszej zbiórce zebraliśmy 1720 zł. Z góry dziękujemy za ofiary na ten cel.
 13. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Do nabycia są kalendarze diecezjalne. Duży kalendarz można nabyć za 7 złotych, a mały (jednokartkowy) za 2 złote.
 15. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej po Mszach Świetych o godz. 9.30 i 11.00.
 16. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

                                                                                                                          Proboszcz 

                                                                                                                         ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 24.09.2017