Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Narodzenia Pańskiego, gdy Odwieczne Słowo Ojca staje się człowiekiem, spełniają się przepowiednie proroków i dla całego świata wschodzi nadzieja, życzymy sił, by przyjąć do naszego życia wielość łask przygotowanych z tej okazji przez Boga. Wszyscy sobie nawzajem złóżmy życzenia wiary, nadziei i miłości, a także, by w nadchodzącym roku nasza parafia powstała z „kanapy” – coraz lepiej poznając Boga i dzieląc się Nim z innymi.
 2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego porządek Mszy Świętych jak w niedzielę z jednym wyjątkiem – nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
 3. We wtorek – Świętego Szczepana, drugi dzień w Oktawie świąt Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę
 4. Również we wtorek, 26.12,  o godz.15.00 na rynku pod ratuszem odbędzie się tradycyjne, coroczne śpiewanie kolęd organizowane przez rodziny Domowego Kościoła.
 5. We środę – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza Święta o godz 18.00, a na jej zakończenie obrzęd błogosławieństwa wina.
 6. W piątek od godz. 9.00 odwiedzeni zostaną chorzy ks. Piotra.
 7. Przyszła niedziela jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. To Patronalne Święto Rodzin Katolickich. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Zapraszamy wszystkie małżeństwa! Msze Święte wg porządku niedzielnego z jednym wyjątkiem – Msza wieczorna zamiast o 18.30 będzie odprawiona o 17.00. Bezpośrednio po niej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego.
 8. Trwa akcja „Pieluszka dla Maluszka”. Z góry dziękujemy wszystkim biorącym w niej udział.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przystrojenie kościoła na święta Bożego Narodzenia. Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie i poświęcony czas. Proszę pozwolić, że nie będę wymieniał poszczególnych osób z imienia i nazwiska, by nikogo nie pominąć.
 10. Z radością informujemy, że powstała Młodzieżowa Róża Żywego Różańca. Składam seredeczne podziękowania młodzieży, która była na tyle zdeterminowana, by ją oddolnie stworzyć.
 11. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek 16.30-17.30
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 13. Przypominamy, że wizyta duszpasterska – zwana kolędą – rozpocznie się od 2 stycznia.
 14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Proboszcz       

  ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 25.12.2017