Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła

 

 

 1. Dziś przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą.  
 2. Jutro o godz. 8.00 rano Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Za tydzień na Mszy Świętej o 11.00 poświęcenie tornistrów.
 3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej 0,5h adoracja prowadzona przez Przyjaciół Paradyża, a potem spotkanie tej wspólnoty. Od tego miesiąca rozpoczynamy cotygodniową adorację w czwartki po Mszy Świętej.
 4. W piątek Święto Narodzenia NMP (zwane również Matki Bożej Siewnej). Pod koniec Mszy Świętej nastąpi odnowienie Aktu poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi (po raz pierwszy został on dokonany 8.09.1946 roku na Jasnej Górze, a w tym roku odnowiony przez Episkopat w dniu 6 czerwca). Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W sobotę 9 września rocznica poświęcenia kościoła katedralnego. Po raz pierwszy w tym dniu nie będzie odprawiana Msza Święta w tej świątyni. Informujemy, że w zakrystii można jeszcze nabywać cegiełki na odbudowę katedry.
 6. 16-go września (sobota) organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Przewidziana jest Msza Święta, różaniec, a także spotkanie przy grillu. Zapraszamy całe rodziny. Koszt od osoby 10 zł, rodziny wielodzietne 5 zł .Wyjazd o 8.30. Zapisy po Mszach Świętych w zakrystii.
 7. Również 16-go wrzesnia (sobota) pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium Królowej Pokoju w Otyniu, powrót ok. godz. 15.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem Piotrem
 8. Przypominamy,  że codziennie w naszej parafii otwarta jest kaplica, a od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 jest tam odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do odwiedzania Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
 10. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych (cykl A i B) w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy Świętej.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Jest jeszcze darmowy egzemplarz pisma Dobre Nowiny. Do nabycia są kalendarze diecezjalne. Duży kalendarz można nabyć za 7 złotych, a mały (jednokartkowy) za 2 złote.
 12. Dziś po Mszach Świętych można złożyć ofiarę na wsparcie dla osób poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

                                   Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 3.09.2017