Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła

 

 1. Jeszcze  do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 2. W czwartek 9 listopada, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Katedry Papieża. W parafii pw. Najświętszego Zbawiciela – odpust.
 3. W sobotę Narodowe Święto Niepodległości – pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie.
 4. Modlitwa wypominkowa za zmarłych trwać będzie do 16 listopada. Nabożeństwo w dni powszednie rozpocznie się o 17.15, zaś w niedzielę o 17.45. Modlitwa to najpiękniejszy i jedyny dar jaki możemy ofiarować, tym którzy od nas odeszli.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – organizację wspierającą Kościół w krajach, gdzie są prześladowania.
 6. Od 17.11 (pt) do 19.11 (n) w naszej parafii trwać będzie wizytacja biskupia prowadzona przez J.E. Ks. Bp Pawła Sochę CM. Szczegółowy program podamy w następną niedzielę.
 7. Przez dwie przyszłe niedziele Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzić będzie zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającym aborcję. Szczegóły na plakatach.
 8. W naszej parafii w tym tygodniu spotkania następujących grup:

   

   

  1. we wtorek – Rada Parafialna/Synodalna – po Mszy Świętej wieczornej
  2. w środę – Duszpasterstwo Pracodawców i Przedsiębiorców Talent – o godz. 18.00
  3. w czwartek – po Mszy Św. wieczornej – Akcja Katolicka
  4. w piątek – po Mszy Św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
  5. spotkanie Bractwa Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące i Umierających Grzeszników zostało przeniesione na 21 listopada
 9. W poniedziałek o 19.00 w kościele spotkanie grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania (dziewczęta i chłopcy). W piątek o 19.00 spotkanie dla grupy starszej w Sali Jana Pawła II.
 10. We wtorek o 19.00 na plebanii spotkanie Komitetu Organizacyjnego I Komunii Świętej.
 11. Katechezy dla dorosłych i młodzieży głoszone przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej rozpoczynają się w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze. Katechezy odbywać się będą w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 19.15. Pierwsze spotkanie – w najbliższy poniedziałek, tj. 6 listopada br. o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkrywać i pogłębić żywą wiarę!
 12. Do nabycia są jeszcze kalendarze diecezjalne na przyszły rok.
 13. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny i Miłujcie się.
 15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz       

  ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 5.11.2017