Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to centrum wiary chrześcijańskiej. W ten niezwykły dzień, w którym jako wspólnota Kościoła uobecniamy powstanie z martwych Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, składamy wszystkim parafianom najlepsze życzenia. Niech Światło Zmartwychwstałego Pana oświeca wszystkie sfery naszej codzienności, niech je przenika i przemienia. Życzymy, by czas wielkanocny owocował wzrastaniem w nowym życiu, którym Bóg nas obdarowuje. Wiele Bożych łask, radości, nadziei i tego wszystkiego, co jest potrzebne do pełnienia woli Bożej.
 2. Dziś – w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Święte o 9.30, 11.00, 12.30 i 18.30.
 3. Jutro drugi dzień świąt – poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca będzie zbierana na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 4. W Oktawie Wielkanocy – Msze Święte o godz. 18.00, a od środy również o 8.00. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Dziś i w poniedziałek wielkanocny o 18.15, a od  wtorku po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie odmawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia, jako przygotowanie do naszego odpustu parafialnego.
 6. Święto patronalne naszej parafii przypada na przyszłą niedzielę. Uroczystej Sumie odpustowej o 18.00 przewodniczyć będzie ks. bp prof. dr hab. Henryk Wejman, biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński. Wcześniej o godzinie 15.00 odprawiona zostanie uroczysta Godzina Miłosierdzia Bożego. Nie będzie Mszy Świętej o 18.30.
 7. W środę 4.04 po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. W tym samym dniu wieczorną Mszą Świętą o 18.00 rozpoczyna się spotkanie Duszpasterstwa Talent.  
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

   

  1.  Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Świętej wieczornej (w trakcie adoracji całodniowej); następnie na plebanii spotkanie wspólnoty Przyjaciół Paradyża
  2. odwiedziny chorych ks. Piotra rozpoczną się w piątek o godz. 9.00
  3. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
  4. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 17:30
  5. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00.
  6. zmianę tajemnic Żywego Różańca Rodzice za dzieci w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 9. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada również Święto Patronalne Caritas. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po każdej Mszy Świętej.
 10. W przyszłą niedzielę po zimowej przerwie rozpoczyna swą działalność kawiarenka parafialna. Będzie otwarta po Mszach Świętych o 9.30 i 11.00.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od godziny 16.30 do 17.30.
 12. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego.
 13. Dziękuję bardzo serdecznie p. Piotrowi Kirziejonkowi oraz p. Robertowi Szczeciakowi za wykonanie z własnych materiałów wewnętrznej kruchty przy tylnych drzwiach kościoła.
 14. Do nabycia jest najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Miłujcie się
 15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz              

ks. Paweł Łobaczewski

 

 

Zielona Góra, 1.04.2018