– OGŁOSZENIA – 2.12.2018 – I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu. Rozpoczął się nowy rok liturgiczny.
  2. Msze Święte roratnie w naszej parafii codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 18.00. W środę i piątek zapraszamy szczególnie dzieci.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

1.  Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Po adoracji spotkanie Przyjaciół Paradyża.
    2. Spowiedź Świętą dla dzieci: w czwartek o 17.00 klasy czwarte, w czwartek o 17.30 pozostali uczniowie
    3. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
    4. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30 do Mszy św.
    5. odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Piotr w piątek od 9.00
  4. W tym tygodniu spotykają się następujące wspólnoty:

1. w poniedziałek o 19.00 – spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania – grupa młodsza
    2. we wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych i sympatyków
    3. w środę Mszą Świętą wieczorną rozpoczyna swoje spotkanie Duszpasterstwo Pracodawców i Przedsiębiorców Talent
  5. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy piątek o godz. 19.00 na plebanii.
  6. Od 20 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje. Poprowadzi je ks. Mirosław Bielecki z Ogniska Miłości w Kaliszanach (archidiec. lubelska).
  7. W sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej parafii o godzinie 8.00 i 18.00.
  8. Na Mszę Świętą z poświęceniem medalików i książeczek zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
  9. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Zapraszamy na modlitwę w godzinę łaski o 12.00 w sobotę do kaplicy. Po niej o godz. 13.00 film pt. Kim jest Maryja?
  10. Od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego  Dzieła Pomocy Dzieciom 2018 koszt dużej świecy 13 zł , małej 6 zł. Zachęcamy do zakupu świec, niech ta symboliczna świeczka zabłyśnie na każdym wigilijnym stole.
  11. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas 05.12.2018 r.  w środę po mszy św.
  12. Jak co roku organizowana jest ogólnopolska akcja Caritas- Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności Tak Pomagam , w dniach 07 i 08 grudnia nasz PZC i SKC będzie zbierał żywność w sklepach Biedronka w naszej parafii, a 09 grudnia można również przynieść paczkę do kościoła po każdej Mszy Św. Z góry dziękujemy za zaangażowanie się w tę akcje naszych parafian. Paczki dla potrzebujących będą wydawane w dniu 14.12.2018 w salce pod plebanią w godz. 16.00 do 18.00 .
  13. Wzorem lat poprzednich także w czasie tegorocznego Adwentu zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji: „Pieluszka dla Maluszka”. Chodzi o to, aby – jako nasze przygotowanie do Bożego Narodzenia – do wystawionego kosza przynieść coś niezbędnego dla noworodków czy małych dzieci. Najłatwiej pampersy, ale mogą też być chusteczki nawilżające czy inne niezbędne akcesoria niemowlęce. Przyniesione dary wchodzą w skład wyprawek niemowlęcych, wręczanych matkom oczekującym dziecka, które zgłaszają się do punktu Ruchu Obrony Życia „Gaudium Vitae”. Dzięki życzliwości ludzi dobrej woli, wspierających te działania od wielu już lat,  żadna matka, która zgłosiła się w potrzebie, nie odeszła z pustymi rękami.
  14. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 dokona się uroczysta forma zakończenia dziewięciomiesięcznej modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dzieło krucjaty modlitewnej.
  15. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wyjazd na czuwanie do Czestochowy. Odbedzie się ono w nocy z najbliższej soboty na niedzielę. Wyjazd w sobotę 8.12 przed południem. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
  16. Przygotowanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania, odbędzie się w kościele p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w piątek 07 grudnia  Mszą św. o godz. 18:00 – po Mszy św. pierwsza katecheza w Sali pod kościołem.
  17. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  18. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki.
  19. Konferencja przedchrzcielna – cykl A – w najbliższą sobotę o godz. 19.00 (salka na plebanii).
  20. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny oraz bezpłatne czasopismo: Dobre Nowiny.
  21. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 2.12.2018