Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła

 

 1. Trwa miesiąc różańcowy. Dziś nabożeństwo różańcowe o 17.45, w tygodniu o 17.20. W środę i piątek nabożeństwa różańcowe dla dzieci o 16.30.
 2. W niedzielę 28.10 dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dostojnego Solenizanta.
 3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do niej, a także porządkowania grobów bliskich.
 4. Można oddawać kartki z wypominkami. Czyste druki z wypisaną datą można pobierać ze stolików w kościele.
 5. W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II. Msza w oprawie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zostanie odprawiona wieczorem.
 6. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy Charyzmatycznej.
 7. W czwartek na Mszy Świętej wieczornej kolejna konferencja z cyklu Daj mi pić (na temat adoracji Najśw. Sakramentu). Po Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Faustinum.
 8. W przyszłą sobotę o 10.00 w naszym kościele rozpoczyna się dzień skupienia dla Parafialnych Komórek Nowej Ewangelizacji działających przy naszej parafii i w par. Wilkanowo. Zapraszamy również osoby, które chciałyby się dołączyć do tej inicjatywy.
 9. Nasza parafia organizuje w dniu 17 listopada (sobota) pielgrzymkę do Cudu Eucharystycznego w Legnicy oraz Sanktuarium w Krzeszowie. Koszt 90 PLN, zapisy w zakrystii.
 10. Można jeszcze zapisywać się do kolejnej, trzeciej Róży Rodzice za dzieci. Zostały jeszcze cztery miejsca
 11. W przyszłą niedzielę możemy złożyć swój na dar Grono Wspierających Ubogich.
 12. Dziś taca przeznaczona na misyjną działalność Kościoła.
 13. W ramach akcji Pola Nadziei wspierającej osoby chore na nowotwór rozprowadzane dziś są cebulki żonkili. Ten kwiat jest symbolem nadziei bardzo potrzebnej osobom z tak poważnymi zachorowaniami. Dochód z tej akcji zasili zielonogórskie Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw.
 14. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład pt. O psychologicznym ujmowaniu religijności, który odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 18.00 na plebanii parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 16. Do odbioru są też kolejne numery czasopisma Słowo wśród nas. Osoby chętne na roczną prenumeratę tego czasopisma mogą się zapisywać w zakrystii.
 17. Za wszelkie złożone ofiary i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz      

                                                                                                          ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 22.10.2017