Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy ,,Ad Gentes”.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

   

  1.  Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Świętej wieczornej (w trakcie adoracji całodniowej); następnie na plebanii spotkanie wspólnoty Przyjaciół Paradyża
  2. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
  3. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30
  4. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00.
  5. zmianę tajemnic Żywego Różańca Rodzice za dzieci w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 4. Odwiedzanie chorych w piątek: od godz. 9.00.
 5. 9.03 w piątek rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Nowego Życia. To trwające 10 tygodni piękne rekolekcje prowadzące do bliższego spotkania z Jezusem. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału.
 6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu (11 marca). Już teraz prosimy o włączenie się w modlitwę w intencji, by przyniosły jak największy owoc.
 7. W piątek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy Świętej na plebanii.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej i Synodalnej  odbędzie się na plebanii w środę  28.02 po wieczornej Mszy Świętej.  
 9. W tym tygodniu odbywają się pierwsze spotkania Komórek Parafialnych. Osoby, które chcą się jeszcze zapisać mogą to uczynić w zakrystii po Mszach Świętych.
 10. W ten sam sposób można jeszcze zapisać się na dyżury w trakcie adoracji całodziennej w każdy czwartek. Osoby, które są już zapisane, a nie podały swojego telefonu, prosimy o dokonanie tego.
 11. Nasza parafia przygotowuje w tym roku jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej celem jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Długość – 41 km. Wyjście 23.03.2018r. Zapisy przez stronę www.edk.org.pl Więcej informacji na stronie parafialnej i na plakatach. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 12. 2.03 o godz. 18.30 w par. pw. Najświętszego Zbawiciela rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.
 13. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę od godziny 16.30 do 17.30.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 15. Do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do oddania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wystarczy tylko numer KRS 0000226818. Szczegóły na plakatach, kalendarzykach oraz na stronie www.caritaszg.pl. Ważny jest każdy grosz, dzięki któremu Caritas będzie mogła w ciągu całego roku pomagać najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii i naszej diecezji.
 16. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 12.02.2018