– OGŁOSZENIA – 25.10.2020 – Uroczystość Poświęcenia Kościoła

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

(XXX Niedziela Zwykła)

1. Dziś Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
  2. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, która miała się odbyć dziś o 16.30 została odwołana.
  3. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych dla dorosłych. Ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci w środę o godz. 16.30. Pamiętajmy, by ta modlitwa była żywa w naszych rodzinach.
  4. W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o: 8.00, 9.30 i 11.00, 12.30, 17.30 i 18.30. Na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze w tym roku nie będzie ani Mszy Świętej ani procesji.
  5. W tym tygodniu uruchomimy transmisje Mszy Świętych z naszej parafii. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce na parafialnej stronie internetowej.
  6. Na mocy decyzji Ojca Świętego w tym roku przez cały listopad wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
  7. Na stronie diecezjalnej Caritas (www.caritaszg.pl) udostępnione zostaną numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy w podanych godzinach będą mogli udzielać wsparcia duchowego i psychologicznego osobom starszym.
  8. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, pod numerem infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać wparcie od pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby (np. żywności i środków ochrony osobistej).
  9. Przygotowanie do bierzmowania (grupa starsza) będzie kontynuowane w internecie. Wkrótce więcej szczegółów.
  10. Modlitwa wypominkowa za zmarłych trwać będzie od 2 do 20 listopada. Do zabrania są druki wypominkowe na miesiąc listopad. Jednocześnie informujemy, że wypominki można też zgłaszać przez stronę internetową (zakładka eWypominki). Modlitwa to najpiękniejszy i jedyny dar jaki możemy ofiarować, tym którzy od nas odeszli.
  11. Dziś można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
  12. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i w piątek w godz. 16.30-17.30
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się i nowy numer bezpłatnego czasopisma Dobre Nowiny
  14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.

Zielona Góra, 25.10.2020