– OGŁOSZENIA – 25.10.2020 – Uroczystość Poświęcenia Kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

(XXX Niedziela Zwykła)

 

 1. Dziś Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
 2. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, która miała się odbyć dziś o 16.30 została odwołana.
 3. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych dla dorosłych. Ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci w środę o godz. 16.30. Pamiętajmy, by ta modlitwa była żywa w naszych rodzinach.
 4. W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o: 8.00, 9.30 i 11.00, 12.30, 17.30 i 18.30. Na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze w tym roku nie będzie ani Mszy Świętej ani procesji.
 5. W tym tygodniu uruchomimy transmisje Mszy Świętych z naszej parafii. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce na parafialnej stronie internetowej.
 6. Na mocy decyzji Ojca Świętego w tym roku przez cały listopad wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 7. Na stronie diecezjalnej Caritas (www.caritaszg.pl) udostępnione zostaną numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy w podanych godzinach będą mogli udzielać wsparcia duchowego i psychologicznego osobom starszym.
 8. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, pod numerem infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać wparcie od pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby (np. żywności i środków ochrony osobistej).
 9. Przygotowanie do bierzmowania (grupa starsza) będzie kontynuowane w internecie. Wkrótce więcej szczegółów.
 10. Modlitwa wypominkowa za zmarłych trwać będzie od 2 do 20 listopada. Do zabrania są druki wypominkowe na miesiąc listopad. Jednocześnie informujemy, że wypominki można też zgłaszać przez stronę internetową (zakładka eWypominki). Modlitwa to najpiękniejszy i jedyny dar jaki możemy ofiarować, tym którzy od nas odeszli.
 11. Dziś można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
 12. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i w piątek w godz. 16.30-17.30
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się i nowy numer bezpłatnego czasopisma Dobre Nowiny
 14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 25.10.2020