OGŁOSZENIA – 21.02.2016 – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu.
2. W minioną niedzielę zebraliśmy 3.073 zł na cele parafii (razem mamy już uzbierane na nowe konfesjonały 17.276,05 zł)
3. Dziś zbiórka do puszek na cel misyjnych Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
4. Parafialny Zespół Caritas w ten weekend uczestniczył w rekolekcjach dla wolontariuszy w Głogowie.
5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– Droga krzyżowa dla dzieci – piątek 16:30
– Droga krzyżowa dla wszystkich – piątek 17:30 (zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania)
– Gorzkie Żale – niedziela 17:30 (w trakcie tego nabożeństwa zbierana jest taca na kwiaty do Bożego grobu)
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszą św.
7. Zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne Odnowy w Duchu Świętym w piątek po Mszy św.
8. Zbiórka ministrantów w sobotę godz. 10:00.
9. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych (scholii) w sobotę o godz. 11:00.
10. W przyszłą niedzielę możemy złożyć swój dar Grona Wspierających Ubogich.
11. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić w ramach swojej wielkopostnej jałmużny paschaliki Caritas na wigilię paschalną i wielkanocny stół.
12. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu i będą trwały w dniach od 6 do 9 marca, wygłosi je ks. Tomasz Matyjaszczyk.
13. Ks. Biskup Tadeusz Lityński i Prezydent Miasta pan Janusz Kubicki serdecznie zapraszają na obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych i peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży (krzyża i ikony) w niedzielę 28 II. Obchody rozpoczną się Mszą św. w  kościele MB Częstochowskiej o godz. 9:30, po niej odbędzie się przemarsz i uroczystości pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych o godz. 11:15.
14. Symbole ŚDM będą peregrynować po Zielonej Górze jeszcze w poniedziałek 29 lutego, nawiedzą Uniwersytet Zielonogórski, halę MOSiR i całość zakończy się w parafii św. Józefa Oblubieńca, szczegóły na plakacie w gablocie.
15. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.
16. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje.

Zielona Góra, 21 II 2016 ks. Proboszcz Zbigniew Tartak