– OGŁOSZENIA – 21.08.2016 – XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą.
  2. W środę święto św. Bartłomieja Apostoła.
  3. W piątek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Głównej Patronki Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy Świętej wieczornej dokonamy Aktu Zawierzenia Parafii Matce Bożej Królowej Polski.
  4. W najbliższą środę posługę w naszej parafii kończy Wikariusz, ks. mgr Michał Gławdel. Msza Święta pożegnalna odbędzie się w środę o godzinie 18.00.
  5. W czwartek posługę w naszej parafii rozpoczyna nowy Wikariusz, ks. mgr Piotr Wadowski. Oficjalne powitanie będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  6. Jak co roku organizowana jest zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących: Z uśmiechem do szkoły. Parafialny Zespól Caritas prosi o przyłączenie się do zbiórki w naszym kościele. W dniach od 21 do 28 sierpnia można przynosić przybory szkolne do Kościoła. Wyprawki szkolne będą wydawane w dniu 29 sierpnia w godzinach 16.00-18.00 w Sali pod plebanią.
  7. W przyszłą niedzielę można złożyć swój dar na grono wspierające ubogich.
  8. Pierwsza edycja Festiwalu Młodych „Oczyma Wiary” odbędzie się w Ośrodku Anapausis w Gryżynie (gmina Bytnica, powiat krośnieński) w dniach 24-26 sierpnia br. pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego. Podczas tego wydarzenia nawiązującego do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży odbywać się będą koncerty, panele dyskusyjne i spotkania modlitewne. Gośćmi festiwalu będą m. in. bp Grzegorz Ryś i Darek Malejonek, a wśród zespołów m. in. Maleo Reggae Rockers i #Reaktywacja. Więcej na www.oczymawiary.pl
  9. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.
  10. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny
  12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, ostatnią na pokrycie kosztów wykonania konfesjonałów.

Zielona Góra, 20.08.2016