Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła

 

 

 1. Dziś przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą.
 2. W środę święto św. Bartłomieja Apostoła.
 3. W piątek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Głównej Patronki Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy Świętej wieczornej dokonamy Aktu Zawierzenia Parafii Matce Bożej Królowej Polski.
 4. W najbliższą środę posługę w naszej parafii kończy Wikariusz, ks. mgr Michał Gławdel. Msza Święta pożegnalna odbędzie się w środę o godzinie 18.00.
 5. W czwartek posługę w naszej parafii rozpoczyna nowy Wikariusz, ks. mgr Piotr Wadowski. Oficjalne powitanie będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 6. Jak co roku organizowana jest zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących: Z uśmiechem do szkoły. Parafialny Zespól Caritas prosi o przyłączenie się do zbiórki w naszym kościele. W dniach od 21 do 28 sierpnia można przynosić przybory szkolne do Kościoła. Wyprawki szkolne będą wydawane w dniu 29 sierpnia w godzinach 16.00-18.00 w Sali pod plebanią.
 7. W przyszłą niedzielę można złożyć swój dar na grono wspierające ubogich.
 8. Pierwsza edycja Festiwalu Młodych „Oczyma Wiary” odbędzie się w Ośrodku Anapausis w Gryżynie (gmina Bytnica, powiat krośnieński) w dniach 24-26 sierpnia br. pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego. Podczas tego wydarzenia nawiązującego do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży odbywać się będą koncerty, panele dyskusyjne i spotkania modlitewne. Gośćmi festiwalu będą m. in. bp Grzegorz Ryś i Darek Malejonek, a wśród zespołów m. in. Maleo Reggae Rockers i #Reaktywacja. Więcej na www.oczymawiary.pl
 9. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.
 10. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny
 12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, ostatnią na pokrycie kosztów wykonania konfesjonałów.

 

 

 

 

                                   Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 20.08.2016