OGŁOSZENIA – 24.07.2016 – XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.

2. Pan Jezus zachęca nas w dzisiejszej Ewangelii abyśmy z ufnością przed Bogiem otwierali swe serca i powierzali mu wszystkie swoje troski.

3. W minioną sobotę przeżywaliśmy centralną celebrację Światowych Dni Młodzieży w naszej dieceji, które odbyły się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Gorąco polecajmy wszystkich uczestników i organizatorów ŚDM w Krakowie szczególnej opiece Matki Bożej i Miłosierdziu Bożemu.

4. 5 sierpnia wyrusza Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Nauczycieli "Warsztaty w Drodze" z Żmigrodu na Jasną Górę.

5. W niedzielę 31 czerwca i 7 sierpnia Akcja Katolicka będzie zbierać podpisy o popracie inicjatywy ustawodawczej o ograniczeniu handlu w niedzielę. Więcej informacji zostało zamieszczone na tablicy ogłoszeń. Warunkiem złożenia podpisu o opracie ustawy będzie wpisanie nr PESEL.

6. W tym tygodniu Msze Święte o godzinie 18:00. Wyjątkiem jest czwartek, w tym dniu Msza Święta będzie tylko o godzinie 8:00.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek od 16:30 do 17:30. Nie będzie czynna w środę.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

– w poniedziałek 25 lipca: święto Św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców

– we wtorek 26 lipca: wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

– w piątek 29 lipca: wspomnienie Św. Marty, siostry Marii i Łazarza

9. Zaporaszamy do nabywania prasy katolickiej: "Gość Niedzielny" i "Niedziela"

10. Dzisiaj po Mszy Św. na placu przed kościołem, przy krzyżu odbędzie się poświęcenie pojazdów. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Zielona Góra 24.07.2016 ks.                                                                                       Proboszcz Zbigniew Tartak