– OGŁOSZENIA – 27.11.2016 – I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu. Rozpoczął się nowy rok liturgiczny.
  2. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie Cudownego Medalika. ,,O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką Matki Bożej.
  3. Msze Święte roratnie w naszej parafii codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 18.00. W środę i piątek zapraszamy szczególnie dzieci.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

1.  Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 17:00.
    2. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00
    3. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30 do Mszy św.
    4. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
  5. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:00
  6. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje. Poprowadzi je ks. kan. dr Grzegorz Cyran, Dyrektor Instytutu im. Bp Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp.
  7. Od dziś rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom i kalendarze parafialne. Również dziś  można złożyć swój dar na Grono Wspierające Ubogich.
  8. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych i sympatyków.
  9. W czasie tegorocznego Adwentu zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w akcji: „Pieluszka dla Maluszka”. Chodzi o to, aby – jako nasze przygotowanie do Narodzenia Bożego – do wystawionego kosza przynieść coś niezbędnego dla noworodków czy małych dzieci. Najłatwiej pampersy, ale mogą też być chusteczki nawilżające czy inne niezbędne akcesoria niemowlęce. Przyniesione dary wchodzą w skład wyprawek niemowlęcych, wręczanych matkom oczekującym dziecka, które zgłaszają się do punktu Ruchu Obrony Życia „Gaudium Vitae”. Dzięki życzliwości ludzi dobrej woli, wspierających te działania od wielu już lat,  żadna matka, która zgłosiła się w potrzebie, nie odeszła z pustymi rękami.
  10. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, w kościele Najświętszego Zbawiciela, na sumie o godz. 12.00,  odbędzie się zakończenie tegorocznego cyklu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ta niezwykle ważna akcja modlitewna odbywa się w naszym  mieście od wielu już lat. Wierzymy, że dzięki niej wiele dzieci, których życie było zagrożone, przyszło na świat. Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólną modlitwę.
  11. Do nabycia są jeszcze kalendarze diecezjalne na przyszły rok.
  12. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę w godz. 16.30-17.30. W piątek nieczynna (ze względu na spowiedź).
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
  14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim osobom, które posprzątały teren z jesiennych liści wokół kościoła.

Zielona Góra, 27.11.2016