Parafialny festyn rodzinny 2019

Published by parafia_admin on

Minionej niedzieli 26 maja 2019 roku odbył się przy naszym kościele parafialny festyn rodzinny, którego tegorocznym tematem przewodnim był Dzień Matki i Dzień Dziecka

Jak co roku na gości czekało mnóstwo pysznych potraw przygotowanych przez naszych parafian w tym m.in.: domowe pierogi, żurek, kiełbasa i kaszanka z grilla, mnóstwo przeróżnych ciast, lodów oraz rogali i drożdżówek wypiekanych  przez ks. Piotra Wadowskiego wraz z młodzieżą ze wspólnoty Misericordia.

Także jak co roku nie brakowało gier, zabaw, konkursów również dla całych rodzin a także występów na żywo, wśród których:

• Dziewczynki z zespołu A-team ze szkoły tańca LetsDance
  • Zespół muzyczny Nietkowianki

Wiodącym celem imprezy była oczywiście charytatywna zbiórka pieniędzy prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas na wyjazdy i warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. W tym roku osiągnęliśmy kolejny rekord i zebraliśmy kwotę 4286 zł. BARDZO WAM DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

Oczywiście festyn nie byłby tak wspaniały gdyby nie wsparcie organizacyjne i materialne wielu firm i osób dobrego serca a wśród nich:

• Parafia Miłosierdzia Bożego
  • Parafialny Zespół Caritas z Panią Renatą Wójtowicz na czele
  • Wspólnoty parafialne w tym Mężczyźni Świętego Józefa i Akcja Katolicka
  • Firma Moago

Darczyńcy

• Miasto Zielona Góra
  • Citroen Wojciechowski
  • Auto Crew Wojciechwski
  • Producent odzieży Alpi Moda
  • Stanisława Rybczyńska z piekarni Racula
  • Kwiaciarnia Kuźnia Zapachów
  • Kawiarnia Montana Verde
  • Sklep Intermarche os. Pomorskie
  • Grzegorz Adamiak z firmy POLFOOD Wyposażenie Gastronomii
  • Pan Wojciech Jakóbczyk
  • Dorota Król – Kartisticzki
  • Fundacja Blisko Domu
  • Twój Robot – Zielona Góra
  • i wiele innych, wspaniałych ludzi

oczywiście mega ogromne podziękowania dla dzielnych strażaków z OSP Racula, którzy co roku prezentują swój wóz bojowy i gwarantują chętnym chłodny prysznic.

Dziękujemy także Pani Becie Kaczmarek z Otynia, dzięki której nasi najmłodsi mieli do dyspozycji zamek dmuchany i gokarty-rowerki.

Na koniec wielkie ukłony do mężczyzn, którzy przyszli po imprezie aby pomóc w poskładaniu sprzętów i uprzątnięciu placu. To cudowna rzecz patrzeć i czuć sercem jak nasza wspólnota rośnie w mocy, w męskiej mocy. Z tego miejsca Was, drodzy Panowie i każdego innego zapraszamy do powstającej w Zielonej Górze wspólnoty Mężczyźni św. Józefa, która formuje się właśnie w naszej parafii.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii:

Categories: Bez kategorii