Jak co roku kolejny, długi weekend majowy spędziliśmy na Farmie Kalina w Łasku – malowniczej wiosce położonej na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego podczas “Rodzinnej Majówki z Jezusem”. 

Impreza jest organizowana przez Fundację Blisko Domu, natomiast nasza parafia wraz z parafią w Otyniu pełniła patronat duchowy nad wyprawą. 

“Rodzinna Majówka z Jezusem” to przede wszystkim aktywny wypoczynek, zabawa i relaks. Jednak ważnym elementem majówki były codzienne msze święte, konferencje i spotkania modlitewne. 

Mszę święte oraz jedną z konferencji poprowadził ks. proboszcz naszej parafii Paweł Łobaczewski. Konferencję nt. wychowania dzieci poprowadził Rafał Chrebela z Fundacji Blisko Domu. 

Posługę muzyczną zarówno podczas mszy świętych jak i spotkań modlitewnych a także śpiewu przy ognisku prowadzili muzycy z Zespołu Ewangelizacyjnego Syjon

Każdego dnia dzieci miały opiekę profesjonalnych, wykwalifikowanych opiekunów i instruktorów, dzięki temu rodzice mieli czas na odpoczynek i uczestnictwo w konferencjach. Popołudnia i wieczory były wypełnione wspólnymi zabawami, ogniskami, wędkowaniem i nocnymi podchodami GPS po okolicznych łąkach i lasach. 

Wśród uczestników “Rodzinnej Majówki z Jezusem” oprócz kilku rodzin z naszej parafii byli także goście z innych parafii Zielonej Góry ale także innych miejscowości m.in. Poznania, Wolsztyna, Nowej Soli. 

Wciąż rosnące zainteresowanie tymi wyjazdami sprawia, że już za rok możemy się ponownie spotkać na wspólnych, rodzinnych spotkaniach. 

Aby zobaczyć jak spędzaliśmy czas zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii. 

A już teraz zapraszamy na wyjazdy ojców z dziećmi – zapisy

Lesław Barczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.