Ruszają zapisy na peregrynację obrazu NMP z Guadalupe

Published by carlos on

1 czerwca rozpoczniemy w parafii peregrynację po domach obrazu Matki Bożej z Guadalupe (Meksyk). Do peregrynacji będzie można zapisywać się sektorami. Jako pierwszy mozliwośc peregrynacji uzyskał Sektor 1 – św. Dominika Savio (os. Pomorskie1). 

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod nr tel. 505656502 – wkrótce uruchomimy tez formularz do zapisów przez internet

 

Skąd ta peregrynacja? 

2 sierpnia 2025 r. odwiedzili naszą Wspólnotę świeccy Misjonarze z Meksyku – bracia Pablo i Pedro. Wizyta związana była z prowadzoną przez nich 52-dniową misją pokoju wraz z peregrynacją cudownego wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.

Celem tej misji – tłumaczyli bracia podczas wizyty – jest wyjednanie pokoju i miłości dla rodzin i narodów, tak, aby Najświętsza Dziewica Maryja królowała w każdym sercu, aby każda rodzina i każdy człowiek modlił się różańcem. W trakcie wizyty troje parafian podjęło przyrzeczenie rozszerzania duchowości gaudalupańskiej i modlitwy za wstawiennictwem Maryi z Guadalupe.

Bracia podarowali naszej Wspólnocie kopię tego cudownego obrazu. Każdy, kto wyrazi taką wolę, może przyjąć Obraz Matki Bożej z Guadalupe do swego domu.