Wyjazd ojcowski Pierwsza Pomoc

Published by parafia_admin on

W miniony weekend odbył się organizowany przez Fundację Blisko Domu wyjazd ojców z dziećmi, którego tematyką była Pierwsza Pomoc. Nasza parafia była patronem duchowym tej wyprawy.

21 ojców wraz ze swoimi dziećmi przybywali na wyznaczone miejsce, nad jeziorem w Nowogrodzie Bobrzańskim już od piątkowego popołudnia. Dzieci pod czujnym okiem swoich tatusiów zajęły się rozkładaniem namiotów i przygotowaniem obozowiska. Był to także dzień zapoznania z innymi rodzinami, zakończony wieczorną kąpielą w jeziorze, ogniskiem z modlitwą i śpiewem oraz nocne wędrówki wokół jezior w poszukiwaniu bobrów, których w tych okolicach jest dosyć sporo.

Sobota była dniem obfitym w zadania i atrakcje. Zaraz po śniadaniu i porannej modlitwie wszyscy uczestnicy przeszli kilkugodzinne szkolenie z postaw pierwszej pomocy, które poprowadził Łukasz Frączkiewicz z firmy Lukfra.

Później uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, z których jedna musiała przygotować obiad – „gulasz drwala” gotowany w specjalnych kociołkach na ognisku. Natomiast druga grupa zbudowała i ozdobiła ołtarz polowy, na którym ks. Zbigniew Tartak z Sanktuarium MB Królowej Pokoju odprawił Mszę św. z nauczaniem skierowanym do wszystkich ojców.

Po wspólnym obiedzie i przerwie na ochłodę w jeziorku uczestnicy przystąpili do nietypowego egzaminu. Ustalone wcześniej grupy, wyposażone w odbiorniki GPS i krótkofalówki musiały wędrować po wyznaczonych trasach wg podawanych współrzędnych geograficznych. Na każdym punkcie kontrolnym czekały na nich współrzędne kolejnych punktów oraz pytania dotyczące pierwszej pomocy, na które odpowiedzi udzielić należało przez krótkofalówkę do osoby kierującej w bazie. Wspólne zabawy zakończyły się późnym wieczorem.

Niedziela to czas pakowania, ostatnich zabaw i kąpieli oraz pożegnań. Ojcowie wraz ze swoimi dziećmi wyruszyli w drogę powrotną do domów.

Już wkrótce kolejne wyjazdy ojcowskie, na które zapraszamy!

Categories: Bez kategorii