Bez mydła da się przeżyć! 

Jak zachować higienę osobistą? Jak gotować czysto i zdrowo? Jak umyć naczynia mając do dyspozycji tylko piasek i wodę w jeziorze? Jak rozpalić ogień mając korę brzozy zamiast papieru? 

O tym wszystkim dzieci mogły się dowiedzieć podczas tego weekendu na "Wyprawie z tatą i Jezusem". 

Zapraszamy do relacji i galerii z naszej WYPRAWY

Ojcowie wraz ze swoimi dziećmi dojeżdżali na miejsce – jeioro w Nowogrodzie Bobrzańskim w piątek wieczorem. Po rozłożeniu namiotów czekało pierwsze zadanie – zberanie materiału na ognisko i rozpalanie ognia. Korzystając z obowiazującej w tym dniu dyspensy przygotowaliśmy kolację w postaci kiełbasy z ogniska. Do póżncy hgodzin nocnych trwały gry i zabawy a także uwielbiana przez dzieci kąpiel o zmierzchu. 

Po sobotnim śniadaniu każdy miał czas wolny, który spędził na grach i zabawach plażowych. Około południa przystąpilismy do przygotowania obiadu. Dzieci zajęły się obieraniem i krojeniem warzyw oraz mięsa, z których wykonaliśmy w ogormnym kociołku pyszny gulasz. Po obiedzie przystąpiliśmy do budowy ołtarza. Za ozdobę posłużyła piękna jarzębina. 

Ok. godziny 16:00 odbyła się polowa msza św., w której uczestniczyło także kilka osób z sąsiedniego obozowiska.  

Później…zabawy, kąpiele, odpoczynek, zbieranie sił na noc… bo to właśnie w nocy postanowiliśmy wyruszyć na poszukiwanie dzikiej zwierzyny. Szliśmy uzbrojeni w latarki wąską, zarośniętą ścieżką wokół jeziora. Przygaszone światła latarek i cisza podczas marszu zaowocowały spotkaniem z bobrem, który czmychnął spod naszych nóg prosto do jeziora. Mieliśmy okazję dokładnie obejrzeć jego "robotę" czyli ponadgryzane gałęzie, wykopane tunele i kanały. Po długim, nocnym spacerze, którego zwieńczeniem była zabawa na ogromnych górach piachu w pobliskiej żwirowni mogliśmy udać się na spoczynek. 

Niedziela była dniem porządków, ostatnich kąpieli wodnych i powrotów do domów. 

Nasze ojcowskie wyjazdy są jednym z elementów podkreślania roli taty w rodzinie chrześcijańskiej bo oprócz nauki męstwa, okazywania ojcowskiej miłości wskazujemy naszym dzieciom uwagę na obecność i istotę Jezusa. Nasi synowie i nasze córki uczą się także od nas rozmowy z Jezusem i jego matką – Maryją. To czas, w którym możemy w męskim gronie poruszyć tematy naszej wiary, porozmawiać o naszych wątpliwościach, słabościach, problemach czy radościach. Tworzymy wielką rodzinę a takimi wyjazdami umacniamy naszą wspólnotę i siebie samych. 

Wielkie podziękowania dla PZW z okręgu Nowogród Bobrzański za bezpłatne udostępnienie terenu pod biwakowanie. 

Już teraz planujemy kolejny wyjazd ojcowski na koniec wakacji oraz na rykowisko we wrześniu. 

Zapraszamy wszystkich ojców, którzy chcą spędzić trochę czasu ze swoimi dziećmi i innymi tatusiami w atmosferze modlitwy i spotkań z Bogiem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.