Życzenia dla naszych kapłanów na Wielki Czwartek

Published by parafia_admin on

Rozpędzeni, w gonitwie za doczesnymi dobrami, zagubiliśmy sens i prawdziwie istotną treść życia.

Ten czas odosobnienia jest nam dany, byśmy w ciszy własnego serca i sumienia, odnaleźli właściwą drogę.

Uroczystości Wielkiego Czwartku zapraszają nas do stołu Pańskiego w Wieczerniku.

Tu dokonuje się swoisty dar Boga dla nas.

Pan Jezus pozostawia nam Siebie, a raczej pozostaje z nami w Eucharystii, abyśmy mogli czerpać z Niego siłę, karmiąc się Jego Ciałem i pijąc Jego Krew.

Ponadto nakazuje uczniom swoim kontynuować to na Jego pamiątkę oraz nauczać wszystkie narody.

Te dwa sakramenty – Eucharystii i kapłaństwo – są dla nas, w tym trudnym okresie, jedyną nadzieją i ostoją.

Dziękujemy zatem naszym kapłanom, że każdego dnia stają przy ołtarzu Pana, sprawując Najświętszą ofiarę i pełniąc wszelkie posługi w parafii.

Choć nie ma nas wszystkich w świątyni, serca nasze – są przy Was, a Wy drodzy kapłani jesteście obecni w naszych modlitwach.

Niech dobry i pełen miłosierdzia Pan obdarza Was potrzebnymi łaskami, umacnia darami Ducha Świętego i prowadzi drogą powołania z nadzieją ku lepszym czasom.

– Szczęść Boże –

życzą parafianie