– OGŁOSZENIA – 30.04.2017 – III Niedziela Wielkanocna

III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. W kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Biblijny
  2. W poniedziałek 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy.
  3. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. W tym roku w naszej parafii będą one odprawiane po wieczornej Mszy Świętej.
  4. W środę 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski- Głównej Patronki naszego kraju. Jest to święto nakazane. Brak uczestnictwa w Eucharystii w tym dniu jest grzechem ciężkim. W naszej parafii Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.30. W tym dniu odbywa się również pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna, a także przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
  5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

1.  Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 17:00.
    2. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
    3. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30 do Mszy św.
    4. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00
    5. Odwiedziny chorych odbywają się wg następującego porządku: chorzy ks. Proboszcza w sobotę od godz. 9:00, chorzy odwiedzani przez ks. Piotra w poniedziałek (1 maja) od godz. 8.30
  7. Spotkanie Przyjaciół Paradyża na które zapraszamy nowych chętnych – w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym.
  8. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczyna działalność kawiarenka parafialna. Będzie  ona czynna w niedzielę po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00. Mieści się ona w Sali Szukałem Was pod plebanią. Jej funkcjonowanie nie ma charakteru komercyjnego, a głównym celem jest stworzenie okazji do spotkań dla naszych parafian.
  9. W przyszłą niedzielę  o 16.30 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przychodzą wraz z rodzicami przynosząc świece komunijne.
  10. Zgodnie z propozycją rekolekcjonisty rozpoczynamy zapisy do Róży Żywego Różańca: „Rodzice za dzieci”. Jej głównym celem będzie modlitwa rodziców w intencji swoich pociech. Po Mszy Świętej w zakrystii dostępna będzie lista do zapisów.
  11. Dziś można złożyć swój dar Grono Wspierających Ubogich.
  12. W przyszłą niedziele w naszym kościele przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na zakup wózka inwalidzkiego dla ciężko chorego Pana Kamila Stach. Prosimy naszych parafian o wsparcie finansowe tego zacnego celu, za co z góry dziękujemy.
  13. W dniach 09-11 czerwca 2017 w Głogowie  odbędą się  kolejne REKOLEKCJE DLA PAR NIESAKRAMENTALNYCH w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Więcej informacji na stronie internetowej
  14. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
  15. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
  16. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 30.04.2017