Modlitwa do Jezusa w Najświętszym Sakramencie (św. Alfons Liguori)

Mój Panie Jezu Chryste, który przez miłość, którą masz wobec ludzi, pozostajesz z nami w dzień i w nocy w tym Sakramencie, pełny miłosierdzia i miłości, oczekując, zapraszając i przyjmując wszystkich, którzy przyjeżdżają do Ciebie, wierzę, że jesteś Obecnych w Sakramencie Ołtarza.

Z przepaści mojej nicości uwielbiam Ciebie . Dziękuję Ci za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzyłeś, a zwłaszcza, że ​​dałeś mi siebie w tym Sakramencie, że dałeś mi Twoją Najświętszą Matkę za adwokata i Tą, która mnie do tego kościoła zawołała żeby Cię tu odwiedzić.

Oddaję hołd Twojemu najmilszemu Sercu za te trzy rzeczy: najpierw dziękuję za ten wielki dar; po drugie, chcę wynagrodzić Ci za wszystkie zniewagi, które otrzymujesz w tym Sakramencie od wszystkich wrogów; po trzecie zamierzam przez tę wizytę, pragnę Cię uwielbiać za te wszystkie miejsca na ziemi, w których jesteś obecny w tym Sakramencie i w których jesteś najmniej zaszczycony i najbardziej opuszczony.

Mój Jezu, Kocham Cię z całego serca. Przepraszam za to, że wiele razy obraziłem Twoją nieskończoną miłość. Z pomocą Twojej łaski, z Tobą nigdy więcej nie obrażę; I w tym momencie będąc z tego powodu tak nieszczęśliwy cały mój byt oddaję Tobie.

Daję Wam całą moją wolę, wszystkie moje uczucia, pragnienia i wszystko, co mam. Od tego dnia czyń to, co ze mną i ze wszystkim, co należy do mnie to co chcesz.

Proszę i pragnę tylko Twojej świętej miłości, daru ostatecznej wytrwałości i doskonałego spełnienia Twojej woli. Polecam Ci dusze w czyśćcu, zwłaszcza te, które były najbardziej oddane Najświętszemu Sakramentowi i Najświętszej Maryi Pannie;  również polecam Tobie wszystkich biednych grzeszników.

Wreszcie, mój drogi Zbawicielu, łączę wszystkie moje uczucia z  Twoim Najmilszym Sercem; a tym samym zjednoczony z Tobą, ofiarowuję ich  Wiecznemu Ojcu, i błagam Go, w Twoje imię, aby to wołanie usłyszał i odpowiedział na nie.

Amen.