OGŁOSZENIA – 03.01.2016 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.
  2.  Dziś wrzucając datek do puszek można wspomóc dzieło Sióstr Magdalenek od Pokuty, jakim jest prowadzony przez Siostry dom dla dziewcząt z rodzin patologicznych.
  3. Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, iż przyjęcie kapłana jest publicznym wyznanie wiary, a zarazem wyrazem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy postarajmy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakryjmy białym obrusem, postawmy na nim Pismo Święte, krzyżyk, zapalone świece oraz wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty/ćwiczenia do religii. Kandydaci do bierzmowania niech zaś przygotują indeksy do sprawdzenia.
  4. Plan kolędy w tym tygodniu:
    – Poniedziałek: os. Śląskie 8, 10, 11
    – Wtorek: os. Śląskie 6 C-D, 7, 9
    – Czwartek: os. Śląskie 4, 5, 6 A-B
    – Piątek: os. Śląskie 1, 2
    – Sobota: os. Śląskie 3, oś. Pomorskie 30-43, 27
    Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz. 16:30, w sobotę od 10:00: os. Pomorskie 30-43 os. Śląskie 3 i od 16:30 os. Pomorskie 27. W gablocie i na stronie internetowej parafii umieszczony został poprawiony plan kolędy. W czasie kolędy Msza święta odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, zostaje przeniesiona na godz. 15:00.
  5. W najbliższy wtorek jako wspólnota Kościoła Zielonogórsko-Gorzowskiego będziemy przeżywać uroczysty ingres bp. Tadeusza Lityńskiego do katedry gorzowskiej oraz kanoniczne przejęcie władzy biskupiej nad naszą diecezja. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o nowym księżach Biskupach i prośmy o dary Ducha Świętego dla bp. Tadeusza oraz o łaskę i zdrowie dla bp. Stefana.
  6. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 15:00, ze względu na ingres.
  7. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przypada w środę. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Na każdej Mszy będą święcone woda, kreda i kadzidło. Taca w „Trzech Króli” przeznaczona będzie na cele misyjne.
  8. W uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na 5. Lubuski Orszak Trzech Króli. Już o godz. 11:30 na Placu Bohaterów będą rozdawane korony dla uczestników Orszaku (organizatorzy zachęcają tez do przyjścia z własnoręcznie wykonanymi koronami), o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13:15 Orszak wyruszy do stajenki betlejemskiej przy ratuszu. Przemarsz planowany jest ulicami: Al. Niepodległości, Żeromskiego, Stary Rynek. Orszak zakończy się pokłonem Trzech Króli i wspólnym kolędowaniem.
  9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, z racji na uroczystość Objawienia Pańskiego, przeniesiona została na następną środę 13 stycznia o godz. 18:00.
  10. Zapraszamy na opłatek grup i wspólnot parafialnych wszystkich ich członków i wszystkich zaangażowanych w życie parafialne w następną niedzielę o godz. 16:00 w sali „Szukałem was”.
  11. Do nabycia jest prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela oraz specjalne kalendarze na nowy rok Miłosierdzia Bożego.

Zielona Góra, 3 I 2016                                                                                         ks. Proboszcz Zbigniew Tartak