Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

czyli Męki Pańskiej

 

 1. Dziś w Niedzielę Palmową obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Msze Święte w poniedziałek i wtorek w kaplicy, w środę w kościele.
 3. Ostatnie Gorzkie Żale w tym Wielkim Poście dzisiaj o 17.45.
 4. Okazja do spowiedzi świętej we wtorek i środę od godz. 17.30, a także w Wielki Piątek po zakończonej liturgii.
 5. W tym tygodniu odbywają się następujące spotkania:
  • młodzież przygotowująca się do bierzmowania (grupa starsza) w poniedziałek o 19.00
  • spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorje – wtorek – godz. 19.00
 6. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.30. Kościół świętuje w tym dniu ustanowienie 2 sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.30.
 7. W Wielki Piątek zgodnie ze starożytną tradycją nie sprawuje się Mszy Świętej. Adoracja w Ciemnicy rozpocznie się o godzinie 8.00 i potrwa do godz. 18.00. O godzinie 15.00 Droga Krzyżowa ulicami osiedla, o 18.15 Nowenna do Bożego Miłosierdzia, a o 18.30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie Pańskim potrwa do 24.00. Do godz. 21.00 prowadzi ją Żywy Różaniec. Od 21.00 do 22.00 schola, od 22.00 do 23.00 Oaza Rodzin, Akcja Katolicka i Faustinum, od 23.00 do 24.00 Odnowa w Duchu Świętym, Komórki Parafialne oraz Parafialny Zespół Caritas.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. dopuszczalny jest jeden posiłek do syta oraz dwa mniejsze. Zgodnie z kan. 1252 KPK ten rodzaj postu obowiązuje od uzyskania pełnoletności, aż do ukończenia 60 r. życia, z kolei wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Wspomniany kanon wskazuje również, że dzieci nie objęte tym postem i wstrzemięźliwością winny być przez rodziców wprowadzone w autentycznego ducha pokuty.
 9. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 8.00 do 18.30. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 16.00 co godzinę. Taca zbierana podczas tych obrzędów przeznaczona jest na pokrycie kosztów podatku, jaki nasza parafia płaci na rzecz Seminarium Duchownego. Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną o godz. 22.00. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec.
 10. W Zmartwychwstanie Pańskie – nie będzie Mszy Świętej o 8.00 rano. Pozostałe Msze jak w niedzielę.
 11. Trwa rozprowadzanie paschalików Wielkanocnego Dzieło Caritas w cenie 15 zł. Dostępne są również stroiki na stół wielkanocny.
 12. Dziś można przynieść do kościoła swój dar, Skarbonkę Miłosierdzia – Jałmużnę Wielkanocną Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
 13. Dziś o 19.30 procesja Miejskiej Drogi Krzyżowej. Procesja wyruszy sprzed kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej, a zakończy się przy kościele Najświętszego Zbawiciela.
 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od godziny 16.30 do 17.30 (w piątek nieczynna).
 15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                                                                                            

Proboszcz          

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 14.04.2019