Ogłoszenia 2.04.2023

czyli Męki Pańskiej

1. Dziś 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Kościoła i Ojczyzny za wstawiennictwem tego Wielkiego Polaka.

2. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Msze Święte w poniedziałek i wtorek w kaplicy, w środę w kościele.

3. Ostatnie Gorzkie Żale w tym Wielkim Poście dzisiaj o 17.45.

4. Okazja do spowiedzi świętej we wtorek i środę od godz. 17.00, a także w Wielki Piątek po zakończonej liturgii.

5. W tym tygodniu odbywają się następujące spotkania:

1. Odnowa w Duchu Świętym – wtorek – po Mszy Św. wieczornej

6. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.30. Kościół świętuje w tym dniu ustanowienie 2 sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja w Ciemnicy do godz. 23.00.

7. W Wielki Piątek zgodnie ze starożytną tradycją nie sprawuje się Mszy Świętej. Adoracja w Ciemnicy rozpocznie się o godzinie 8.00 Ciemną Jutrznią i potrwa do godz. 18.00. O godzinie 15.00 Droga Krzyżowa, o 18.15 Nowenna do Bożego Miłosierdzia, a o 18.30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie Pańskim potrwa do 24.00. Do godz. 21.00 prowadzi ją Żywy Różaniec. Od 21.00 do 22.00 Odnowa w Duchu Świętym, Komórki Parafialne oraz Parafialny Zespół Caritas, od 22.00 do 23.00 Mężczyźni św. Józefa i Akcja Katolicka, od 23.00 do 24.00 Oaza Rodzin i Faustinum

8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. dopuszczalny jest jeden posiłek do syta oraz dwa mniejsze. Zgodnie z kan. 1252 KPK ten rodzaj postu obowiązuje od uzyskania pełnoletności, aż do ukończenia 60 r. życia, z kolei wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Wspomniany kanon wskazuje również, że dzieci nie objęte tym postem i wstrzemięźliwością winny być przez rodziców wprowadzone w autentycznego ducha pokuty. Ofiary zebrane przy Bożym Grobie przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

9. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 8.00 do 18.30. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 16.00 co godzinę. Taca zbierana podczas tych obrzędów przeznaczona jest na pokrycie kosztów podatku, jaki nasza parafia płaci na rzecz Seminarium Duchownego. Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną o godz. 22.00. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec.

10. W Zmartwychwstanie Pańskie – nie będzie Mszy Świętej o 8.00 rano. Pozostałe Msze jak w niedzielę.

11. W dzisiejszą niedzielę w naszym mieście odbywają się następujące inicjatywy:

1. Dekanalny Dzień Młodych – odbędzie się w Konkatedrze – godz. 12.00 Msza Święta, po niej koncert zespołu Full of Grace; zakończenie poczęstunkiem o 14.00

2. Zielonogórska Miejska Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II wyruszy o godz. 19.00 spod Konkatedry, a zakończy się Apelem Maryjnym i czuwaniem do godz. 21.37 przed pomnikiem Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Świętego. Niech udział w tym nabożeństwie będzie szczególnym wyrażeniem wdzięczności wobec tego wielkiego Polaka.

12. Po Mszy Świętej można złożyć swój podpis pod projektem ustawy o obronie Lasów Państwowych – jak powszechnie wiadomo UE podejmuje próby, by przejąć bezpośrednią kontrolę nad lasami w państwach członkowskich.

13. Dziś można przynieść do kościoła swój dar, Skarbonkę Miłosierdzia – Jałmużnę Wielkanocną Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel.

14. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.

15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 2.04.2023