Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu.
  2. W tym tygodniu odbywają się następujące spotkania:
   • we wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotyka się Odnowa Charyzmatyczna
   • w czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Faustinum
   • w piątek po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Zagubionej Owcy. Obejmuje ono modlitwy w intencji tych osób, które odeszły od Boga i Kościoła
  3. W poniedziałek przypada Święto św. Mateusza.
  4. Kaplica w bieżącym tygodniu będzie nieczynna z powodu prowadzonych prac remontowych.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o przyjście na Msze Święte w innych godzinach.
  6. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna zaplanowana jest w sobotę 3.10.2018. Sugerujemy wyjazdy indywidualne. Ewentualnych chętnych do wyjazdu grupowego prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  7. Przygotowanie do bierzmowania dla osób, które ukończyły 21 rok życia rozpocznie się w piątek 25 września o godz. 19.15 w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.  
  8. Od 8 października rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Alpha w wersji Online. To wielka okazja do tego, by pogłębić swoją wiarę i wzmocnić relację z Panem Bogiem. Dzień wcześniej – również w wersji online rozpocznie się kurs Alpha dla młodzieży na który zapraszamy młodzież od 14 roku życia. Zapisy w zakrystii.
  9. Diecezjalna Grupa Modlitewna Świętego Ojca Pio zaprasza serdecznie wszystkich czcicieli Świętego Stygmatyka na Uroczystości Odpustowe w środę 23 września o godz. 18.30 do parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze.
  10. Zapraszamy do udziału w III Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce Pokutnej do Górzycy. Pielgrzymka wyruszy z Ośna Lubuskiego w sobotę 26 września br. Pielgrzymi będą mieli do przejścia trasę ok. 25 km drogami asfaltowymi i leśnymi. Początek w kościele parafialnym (dawnej katedrze biskupów lubuskich) o godz. 8.00. Wyjście na trasę o godzinie 10.00. Intencją jest zadośćuczynienie i przebłaganie za ataki na wiarę i Kościół, a szczególnie za bluźnierstwa wobec Matki Najświętszej.
  11. W dniach 25-26 września br. (piątek i sobota) w sklepach na terenie całej Diecezji odbędzie się XVIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, pomagam”. Jest to termin ogólnopolski, ustalony przez Caritas Polska. Nasz PZC wystawia kosze na żywność w Biedronkach na naszych osiedlach. W dobie pandemii nie ma wolontariuszy przy zbiórce żywności. Prosimy parafian o wsparcie tej akcji.
  12. W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji Turystyki i Pielgrzymek z 17 września 2020 r., w przyszłą niedzielę, którą obchodzimy jako Dzień Migrantów i Uchodźców, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek. Środki uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców przebywających na wyspie Lesbos w Grecji, poszkodowanych w wyniku niedawnego pożaru obozu i koczowiska
  13. Za tydzień można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
  14. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
  15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00.
  16. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundusz Remontowy.

                                                                                                                                                                                                Proboszcz

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 20.09.2020