– OGŁOSZENIA – 21.04.2019 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to centrum wiary chrześcijańskiej. W ten niezwykły dzień, w którym jako wspólnota Kościoła uobecniamy powstanie z martwych Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, składamy wszystkim parafianom najlepsze życzenia. Niech Światło Zmartwychwstałego Pana oświeca wszystkie sfery naszej codzienności, niech je przenika i przemienia. Życzymy, by czas wielkanocny owocował wzrastaniem w nowym życiu, którym Bóg nas obdarowuje. Wielu Bożych łask, radości, nadziei i tego wszystkiego, co jest potrzebne do pełnienia woli Bożej.
 2. Dziś – w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Święte o 9.30, 11.00, 12.30 i 18.30.
 3. Jutro drugi dzień świąt – poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca będzie zbierana na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 4. W Oktawie Wielkanocy – Msze Święte o godz. 18.00, a od środy również o 8.00. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Dziś i w poniedziałek wielkanocny o 18.15, a od wtorku po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie odmawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia, jako przygotowanie do naszego odpustu parafialnego.
 6. Święto patronalne naszej parafii przypada na przyszłą niedzielę. Uroczystej Sumie odpustowej o 12.30 przewodniczyć będzie JM ks. dr Marcin Puziak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. O godzinie 15.00 odprawiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej wystep chóru Beati Cantores z Głogowa.
 7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada również Święto Patronalne Caritas. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po każdej Mszy Świętej.
 8. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Faustinum.
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30.
 10. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego.
 11. Do nabycia jest najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Miłujcie się
 12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz       

 ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 21.04.2019