– OGŁOSZENIA – 21.05.2017 – VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w naszym mieście obchody 67 rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich – walki o dom katolicki. Uroczysta Msza Święta z udziałem Prezydenta RP p. dr Andrzeja Dudy o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Więcej szczegółów na plakacie.
 2. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego (będzie odmawiana w czasie nabożeństw majowych).
 3. Zgodnie z propozycją rekolekcjonisty trwają zapisy do Róży Żywego Różańca: „Rodzice za dzieci”. Zgłosiło się już 29 osób – potrzebnych jest jeszcze 11, by dokończyć tworzenie drugiej Róży.  Lista dostępna jest w zakrystii.
 4. We wtorek spotkanie Duszpasterstwa Pracodawców i Przedsiębiorców Talent. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 18.00.
 5. W czwartek o godz. 18.00 Eucharystią rozpoczyna się spotkanie wspólnoty Faustinum.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. Z okazji dnia dziecka w naszej parafii organizujemy w przyszła niedzielę  festyn rodzinny, na który już teraz zapraszamy rodziców z dziećmi. Rozpocznie się on Mszą Świętą o godz. 11.00. Szczegółowe informacje będą podane w najbliższym czasie na plakacie i stronie internetowej. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do aktywnego włączenia się w przygotowanie tego dnia poprzez np. upieczenie ciasta lub pomoc w organizacji. Swoją chęć zaangażowania prosimy zgłosić w zakrystii.
 8. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie liderów grup parafialnych w związku z festynem.
 9. Do 25 maja w kinie Newa wyświetlany jest film dokumentalny o mocy Różańca świętego pt.: Teraz i w godzinę śmierci. Bardzo mocno polecamy.
 10. W przyszłą niedzielę można złożyć swój dar na grono wspierające ubogich.
 11. Kawiarenka parafialna czynna dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.00
 12. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wstawienie nowych drewnianych drzwi w wejściu bocznym oraz na dodatkowe prace związane z ogrzewaniem kościoła.
 13. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od 16.30.
 14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

                                                                                                                                      

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

 

Zielona Góra, 21.05.2017