– OGŁOSZENIA -25.12.2019 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Narodzenia Pańskiego, gdy Odwieczne Słowo Ojca staje się człowiekiem, spełniają się przepowiednie proroków i dla całego świata wschodzi nadzieja, życzymy sił, by przyjąć do naszego życia wielość łask przygotowanych z tej okazji przez Boga. Wszyscy sobie nawzajem złóżmy życzenia wiary, nadziei i miłości, a także, by w nadchodzącym roku nasza parafia stawała się wspólnotą bardziej żywej wiary niż duchowego letargu.
 2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego porządek Mszy Świętych jak w niedzielę z jednym wyjątkiem – nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
 3. W czwartek – Świętego Szczepana, drugi dzień w Oktawie świąt Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę
 4. Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na rodzinne kolędowanie z instrumentami muzycznymi, wszystkich chętnych pod zielonogórski Ratusz w drugi dzień Świąt 26 grudnia (czwartek) o godz. 15.00
 5. W piątek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze Święte o godz 8.00 i 18.00. Na zakończenie Mszy wieczornej obrzęd błogosławieństwa wina.
 6. Przyszła niedziela jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. To Patronalne Święto Rodzin Katolickich. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Zapraszamy wszystkie małżeństwa
 7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przystrojenie kościoła na święta Bożego Narodzenia. Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie i poświęcony czas. Proszę pozwolić, że nie będę wymieniał poszczególnych osób z imienia i nazwiska, by nikogo nie pominąć.
 8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek 16.30-17.30
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 10. Przypominamy, że wizyta duszpasterska – zwana kolędą – rozpocznie się od 2 stycznia.
 11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 25.12.2019