Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

czyli Męki Pańskiej

 

 

  1. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Msze Święte w poniedziałek, wtorek i w środę w kaplicy.
  2. Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00. Dodatkowo w środę od 9.00. W tych dniach istnieje również możliwość spowiedzi po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. (teL. 683200010).
  3. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa wszystkie obrzędy Triduum Paschalnego (od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty) odbywać się będą w naszej parafii bez udziału wiernych.
  4. Zapraszamy na transmisje Triduum Paschalnego z Seminarium w Paradyzu. Będą się ona odbywać od Wlk. Czwartku do Wlk. Soboty o godz. 19.00.
  5. Nasza parafia prowadzi również transmisje. Codziennie o godz. 12.00 transmisja modlitwy Anioł Pański. Msze Święte transmitowane przez internet według następującego porządku: Niedziela Palmowa – godz. 11.00, Wielki Poniedziałek – godz. 18.45, Wlk. Wtorek, Wlk. Środa godz. 19.00. Transmisje w czasie Triduum Paschalnego: Wlk. Czwartek – godz. 18.30, Wlk. Piątek – godz. 18.30, Wlk. Sobota – transmisja Liturgii Paschalnej – godz. 22.00. W Zmartwychwstanie Pańskie – o godz. 11.00.
  6. W czasie Triduum istnieje możliwość nawiedzania kościoła (pod warunkiem zachowania ograniczonej liczby osób – 5 – mogącej przebywać w środku). Wlk. Czwartek 19.30-22.30, Wlk. Piątek 8.00 – 18.00, Wlk. Sobota 9.00 – 20.00. 
  7. W Wielką Sobotę nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Błogosławieństwo pokarmów powinno być dokonane przez ojca lub matkę w poranek wielkanocny. Tekst modlitwy zostanie zamieszczony na stronie internetowej.
  8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. dopuszczalny jest jeden posiłek do syta oraz dwa mniejsze. Zgodnie z kan. 1252 KPK ten rodzaj postu obowiązuje od uzyskania pełnoletności, aż do ukończenia 60 r. życia, z kolei wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Wspomniany kanon wskazuje również, że dzieci nie objęte tym postem i wstrzemięźliwością winny być przez rodziców wprowadzone w autentycznego ducha pokuty.
  9. W Zmartwychwstanie Pańskie – nie będzie Mszy Świętej o 8.00 rano. Pozostałe Msze jak w niedzielę. Obowiązuje limit 5 osób (zapraszamy tylko te osoby, które zamówiły intencje), chyba, że rozporządzeniem rządowym zostanie określone coś innego. Osoby, które uczestniczą we Mszy Świętej w domu przy pomocy urządzeń audiowizualnych mogą przychodzić do kościoła po to, by przyjąć tylko Komunię Świętą. Zapraszamy o 10.45, 12.15 i 18.15
  10. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                                                                                                 

Proboszcz          

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 05.04.2020