ogłoszenia – 7.04.2024

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, nasz parafialny odpust.

2. Suma Odpustowa o godz. 12.30.

3. O godzinie 15.00 odprawiona zostanie uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Pamiętajmy, iż sam Pan Jezus mówił do s. Faustyny:

1. o Niedzieli Miłosierdzia: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżają do źródła miłosierdzia mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz.699)

2. o Godzinie Miłosierdzia: W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość (Dz.1572)

5. Dziś przypada również Święto Patronalne Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia Bożego.

6. W tym tygodniu spotkania następujących wspólnot:

1. spotkanie Bractwa Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące – wtorek o godz. 17.00

2. spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym – we wtorek po Mszy wieczornej

3. spotkanie Duszpasterstwa Talent – rozpoczyna się w środę o godz. 18.00 Mszą Świętą w intencji zielonogórskich przedsiębiorców

4. spotkanie Akcji Katolickiej – w czwartek o godz. 18.00

7. W poniedziałek przypada w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. W trakcie tej Eucharystii będzie można złożyć lub odnowić przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

8. W zakrystii trwają jeszcze zapisy na Pielgrzymkę do Cudu Eucharystycznego w Legnicy. Wyjazd w najbliższą sobotę 13 kwietnia o godz. 9.15.

9. Weekendowa Katechizacja przedmałżeńska odbędzie się w naszej parafii w dniach 19-20 kwiecień. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

10. Dzień wspólnoty Radia Maryja odbędzie się w Konkatedrze w niedzielę 14 kwietnia. Na każdej Mszy Świetej (8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00) Słowo Boże głosić będzie O. Grzegorz, redemptorysta z Torunia.

11. Kawiarenka parafialna jest dziś nieczynna

12. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Po Mszy Świętej można tez zabrać bezpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny.

13. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek w godz. 16.30-17.30.

14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś po Mszach Świętych zbiórka na Caritas diecezjalną.

Zielona Góra, 7.04.2024