Zbliża się czas składania deklaracji Moja Ofiara Duchowa

Published by carlos on

Już  za kilka dni, w Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego, będzie można odnowić swoją deklaracje duchowego wkładu we wzrost naszej parafii. Deklaracje były rozprowadzane w czasie Wizyty Duszpasterskiej w dużej części domów. Można je jeszcze pobrać w kościele. Deklaracje będzie można składać w czasie Mszy Świętych zarówno 2 lutego, jak i  w najbliższą niedzielę – 4 lutego.

Przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory składali deklaracje i gorąco zapraszamy do ich odnowienia.

Poniżej wyjaśnienie inicjatywy Moja Ofiara Duchowa:

Kościół jako całość, jak również te jednostki, które wchodzą w jego skład (diecezja. parafie, klasztory itd.) są wspólnotami wielowymiarowymi. Mają charakter nie tylko zewnętrzny, lecz bardziej jeszcze ten wewnętrzny, który stanowi płaszczyznę wymiany dóbr duchowych. Dobra te otrzymujemy dzięki Bożej łaskawości, ale jednocześnie poprzez modlitwę, czyny pokutne, czyny miłosierdzia czy też działania ewangelizacyjne mamy możliwość wyjednywania ich dla innych. Znak widzialny parafii, jakim są budynki kościelne – to przejaw działalności zewnętrznej wspólnoty. Znacznie ważniejsza jest jednak płaszczyzna duchowa na której następuje wzajemna wymiana dóbr duchowych pomiędzy Bogiem a wspólnotą oraz pomiędzy parafianami nawzajem. Istotą żywotności parafii jest więc zaangażowanie duchowe i duchowy udział poszczególnych jej członków w rozwój wspólnoty. Parafia w której jest więcej chętnych do brania niż dawania z czasem umiera. Tam, gdzie wielu jest otwartych na słuchanie Ducha Świętego – więcej się daje i następuje rozwój.

Zapraszamy więc do tego, by w deklaracji wskazać swoje zaangażowanie – aktualne bądź to, które jest planowane.

Categories: Bez kategorii